VIDEO: Vítejte v pekle! Dýmovnice a vodní děla na summitu G20

Desítky zraněných si vyžádaly čtvrteční demonstrace v Hamburku. Zraněni byli policisté i demonstranti. Nepokoje vypukly v předvečer summitu největších ekonomik světa G20.

Demonstranti chtěli uvítat státníky heslem „Vítejte v pekle“. Jejich pochod městem policie zastavila krátce po začátku kvůli tomu, že měla řada osob zahalený obličej, což je v Německu nepovolené. Demonstrace se poté zvrhla v rozsáhlé střety s policií, kdy z davu létaly láhve, dýmovnice a různé předměty. Policie nasadila proti demonstrantům vodní děla a pepřový sprej.

Do Německa mimo jiné přijel i Donald Trump, setká se zde například s německou kancléřkou Angelou Merkelovou či ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Otázky, které se mají na summitu projednávat, se týkají volného obchodu, ochrany klimatu či dění na Blízkém východě a Ukrajině.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]