VIDEO: Vnuk architektů řekl Schillerové v živém vysílání, že lže

Alena Schillerová a její lež v hotelu Thermal (repro ČT)

Alena Schillerová a její lež v hotelu Thermal | FOTO: repro ČT

„To, co říká paní Schillerová, je lež. Nikdy se s námi nikdo nesetkal. Jednou jsme byli dělat v Karlových Varech přednášku a osvětu pro místní. Tam přišlo asi 150 lidí. Pan ředitel Novák s námi potom šel do hospody a řekl, oukej, možná se s vámi někdy sejdu, ale to je jediné, co zatím proběhlo. Takže paní Schillerová lže. Snažíme se ji zkontaktovat už několik let. A tohle je asi nejbližší kontakt, který za tu dobu proběhl,“ řekl v živém vysílání České televize Jan Kordovský, vnuk architektů Machoninových, kteří jsou autory hotelu Thermal.

Alena Schillerová se v té chvíli nacházela před kamerou v Karlových Varech, Jan Kordovský ve studiu ČT v Liberci. A co řekla Schillerová, která evidentně nečekala, že se k jejím slovům živě vyjádří i ti, o kterých mluví? Řekla, že ředitel hotelu Novák se s rodinou Machoninových pravidelně schází a vše konzultuje.

Zmíněnou reportáž najdete ZDE. Část o hotelu Thermal začíná v čase 16:16. Samotná část, kde Jan Kordovský vysvětluje, že Schillerová lže, je ZDE.

()

Ovšem vnuk Machoninových dále uvedl celou věc na pravou míru, řekl, že jeho babička se snaží dostat běžnými i právními kroky k plánům na rekonstrukci hotelu, ale Ministerstvo financí odmítá dokumenty poskytnout. „Díky tomu, že ta rekonstrukce nemá žádného architekta a žádnou vizi, tak bude vypadat jako nějaký provinční hotel někde v Bukurešti,“ namítl Jan Kordovský.

Od dokončení stavby v roce 1977 patří hotel státu. Ten ho nyní za více než 580 milionů korun opravuje. Konferenční kapacita hotelu je okolo 2000 lidí, pokoje šestnáctipodlažní budovy pojmou více než 500 lidí. Zajímavostí hotelu je termální bazén napájený prameny, konstantní teplota bazénu, když byl v provozu, činila 26-28°C.

Autory hotelu jsou Věra Machoninová a Vladimír Machonin, mají za sebou také další výrazné realizace, například obchodní dům Kotva, nebo budovu československého velvyslanectví v Berlíně, která patří mezi ceněná díla ve stylu brutalismu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner