VIDEO: Vnuk miliardáře Vařeky si přijel převzít majetek podnikatele Kajgra

V pondělí 29. října přijeli zástupci agentury BERM k podnikateli Františku Kajgrovi, aby převzali jeho obchod a rodinný dům, které vydražil Jan Šimek, vnuk miliardáře Jindřicha Vařeky, přítele Andreje Babiše. Deník FORUM 24 byl u toho.

(archiv)

Kajgr zástupcům agentury předložil sdělení o tom, že podal žalobu na neplatnost dražby, jelikož polovina jeho domu patří manželce Haně Kajgrové. I kvůli tomu majetek odmítl agentuře zpřístupnit.

Zástupci agentury vyplnili spolu se zástupcem insolvenčního správce veškeré protokoly a podle jejich vyjádření je „nyní na novém majiteli, jak s majetkem naloží“ – tímto novým majitelem má být právě Jan Šimek. Jedná se zároveň o synovce příbramského starosty Jindřicha Vařeky mladšího (hnutí ANO), jehož příbuzní si již v dražbě zakoupili chatu Františka Kajgra. To všechno ještě před 6. listopadem, tedy dnem, kdy se má konat další insolvenční soud, který již jednoou nepravomocně rozhodl v Kajgrův prospěch.

Po zrealizované dražbě je tu tak další fáze kauzy, o které deník FORUM 24 dlouhodobě informuje. Na počátku František Kajgr citoval slova Jindřicha Vařeky staršího o tom, že z něj udělá bezdomovce. Jak se zdá, tato situace se opět přiblížila.

Deník FORUM 24 usiluje od počátku o stanovisko rodiny Vařeků, ale jejich sdělení jsou vyhýbavá, kromě jednoho písemného vyjádření Jindřicha Vařeky, které bylo publikované v deníku FORUM 24 a je na konci tohoto článku – ZDE. Stanovisko nevysvětluje, proč se Vařeka o Kajgrovu firmu zajímal a jak ji od Kajgra převzal. Kromě toho podle Kajgra Vařeka neuvádí informace o jeho dluzích pravdivě.

V pondělí 29.10. jsme zaslali otázky také novému majiteli domu Františka Kajgra Janu Šimkovi, který je zároveň nyní statutárním orgánem někdejší Kajgrovy firmy. Jeho odpovědi zveřejníme, pakliže je obdržíme. Případně zveřejníme nezodpovězené otázky.

Výpis z obchodního rejstříku, v němž ve firmě „Kajgr – prodej Pneu“ figurují od roku 2014 Vařeka a Šimek ZDE. Vařeka dosud nevysvětlil, jak se ocitl v Kajgrově firmě.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]