VIDEO: Volebním lídrem STAN bude Jan Farský. Chce vrátit stát občanům

Starostové a nezávislí se po konci koalice s KDU-ČSL rozhodli jít do sněmovních voleb samostatně. Volebním lídrem hnutí bude poslanec Jan Farský, nikoliv předseda Petr Gazdík, který chce mít více času na práci uvnitř hnutí. STAN chce vrátit Českou republiku občanům.

Poslanec Jan Farský (Pavel Hofman)

Heslem Starostů pro nadcházející volby je moto „Odvaha převzít odpovědnost.“ Volební lídr Jan Farský uvedl, že je povinností STAN dostat se ve volbách nad sedm procent. Starostové chtějí pevné mezinárodní ukotvení České republiky v Evropské unii a v Severoatlantické alianci. Podle Farského je nutné zajistit občanům dosažitelnou spravedlnost, kvalitnější vzdělávání a lepší komunikační sít.

Nové logo Starostů připomíná operační systém Windows, nebo někdejší Čtyřkoalici. Předseda Petr Gazdík uvedl, že Starostové plánují do kampaně investovat nejméně 26 milionů, další prostředky by mohli získat od podporovatelů. STAN podle Gazdíka příští týden představí první osobnosti na kandidátkách. Sám Gazdík by chtěl kandidovat ve Zlínském kraji.

KDU-ČSL minulý týden ustoupila z koalice se STAN kvůli obavám z volebních průzkumům. Koalice by pro vstup do sněmovny potřebovala deset procent hlasů. Jednotlivým stranám stačí překonání hranice pětiprocentní. Starostové následně odmítli nabídku vstoupit na listiny KDU-ČSL a rozhodli se kandidovat samostatně.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]