VIDEO: Vrať se zpátky do člunu! Demonstranti bránili novináře na Václaváku, pak šli na Hrad

Na demonstraci za zachování svobody slova se na Václavském náměstí v Praze sešly stovky lidí. Nesouhlasí s výroky prezidenta Miloše Zemana proti médiím. Demonstrace se přesunula na Hrad, kde se právě konala oslava Zemanova vítězství ve volbách. Zněla hesla jako „Masaryk vás vidí“, „Vrať se zpátky do člunu“ nebo „Krátí se ti čas, my přijdeme zas“.

Zveřejnil(a) Petr Růžička dne 14. březen 2018

Zeman ve svém inauguračním projevu 8. března ostře a obsáhle zaútočil na podnikatele Zdeňka Bakalu, média patřící do Bakalova vydavatelství Economia i na Českou televizi (ČT). Economia i ČT se proti výrokům ohradily.

Zveřejnil(a) Petr Růžička dne 14. březen 2018

Aktivisté uvádějí, že Zemanova slova jsou pokračováním dlouhodobého nenávistného útoku na novináře, kteří poskytují veřejnosti nezávislé a pluralitní pohledy na politiku a společnost. Prezidentovi chtějí dokázat, že jsou novinářskou obec připraveni bránit.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]