VIDEO: Vrtulník s sedmi lidmi vrazil v Istanbulu do věže, nikdo nepřežil

Vrtulník se sedmi pasažéry se dnes zřítil ve čtvrti Büyükçekmece v evropské části Istanbulu. Všechny osoby na palubě, včetně čtyř ruských občanů, zahynuly, sdělil starosta města Kadir Topbas. Podle vyjádření svědka stroj narazil do vysílací věže a pak dopadl na nedalekou dálnici, upřesnil web tureckého deníku Hürriyet.

Soukromý vrtulník průmyslové skupiny Eczacibaşi Holding odletěl z Atatürkova letiště v 9.16 SEČ; podle vedení skupiny byl na palubě jeden z šéfů společnosti a čtyři ruští hosté. Na zem se stroj zřítil o pět minut později. Na zemi nebyl nikdo zraněn.

Dálnice E-5 spojující Büyükçekmece s centrem Istanbulu musela být ihned uzavřena, když podle televizních přenosů místo zahalil hustý kouř a trosky vrtulníku Sikorsky S-76 hořely přímo na vozovce. Na místo okamžitě vyrazili záchranáři a hasiči. Příčina havárie stroje s tureckým pilotem zatím není známá.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner