VIDEO: Kvůli písničce Kretén jsme nemohli vystoupit na Hradě, říká Těžkej Pokondr

Populární moderátorská dvojice Miloš Pokorný a Roman Ondráček skončila za dramatických okolností na Frekvenci 1. Zákazy a cenzurování hostů prý byly pro Těžkýho Pokondra nadále nesnesitelné, ale už se celou kauzou nechtějí moc zabývat. Nové angažmá prý zatím není na obzoru, ale pro své fanoušky toho nachystali dost. V rozhovoru pro FORUM 24 „Pokondři“ zavzpomínali na konec v rádiu, vysvětlili, proč se neangažují v politice, nebo sdělili, jak vyspěli jako „zpěváci“.

Odchod moderátorů nejúspěšnějšího pořadu v českém éteru provázely velké emoce. „Teď už se to dořešuje jen papírově, dohodli jsme se, že už do rádia nepůjdeme, i když tam byla možnost dovysílat do konce roku, ale vyhodnotili jsme, že by to ani pro jednu stranu nebylo dobré, protože ten rozchod nebyl úplně s úsměvem,“ přiznává s odstupem času Miloš Pokorný.

archiv M.Pokorného

Stejný názor má i jeho kolega Roman Ondráček. „Já si myslím, že jsme odešli důstojně. Nám prostě přišlo, že už je toho z jejich strany moc; zákazy, vyčítání, zkracování hostů, už nechtěli, abychom měli živé vstupy,“ vysvětluje. „Já mám rádio rád proto, že je to živé médium, a ne kvůli předtočenému obsahu. A pokud tohle nechápe vedení rádia, tak je to jeho škoda,“ dodává.

Vlna zájmu o populární dvojici samozřejmě přišla hned po ohlášení jejich konce na Frekvenci 1. „My jsme dostali už spoustu nabídek, i překvapivých, ale potřebovali jsme dojet koncerty, desku, připravujeme něco i do televize, takže jsme teď říkali, že to odložíme. Člověk, i když to má rád, si musí od toho udělat odstup,“ říká Pokorný.

V bulváru se dokonce objevily zprávy o tom, že šlo o kampaň, rozpoutanou kvůli nové práci, to však Pokondři odmítají. „My teď určitě do žádného rádia nepůjdeme a budeme to řešit až příští rok. Takže ty spekulace, že si děláme PR, to je úplná blbost. Bylo to neplánované, a tím pádem jsme s nikým nejednali,“ shodují se.

Letošní koncerty v Brně a Praze byly oslavou 21 let od vydání první desky Sbohem, Tvá Máňa, na které se objevily hity jako Saša jede, Šopák nebo Rakeťák. Jak se podle svého názoru Pokondři od té doby posunuli pěvěcky? „Neskutečně,“ směje se Ondráček. Prý určitě vyzráli, ale jejich tvorba musí posluchače hlavně bavit.

reprofoto youtube.com

Jejich poslední hit Kretén vzbudil v některých lidech pocit, že se dvojice chce politicky angažovat, což však oba odmítají. „Ta písnička byla od začátku postavená tak, že my si bereme na paškál lidi, kteří píšou ty ,hnoje‘ do internetových diskuzí. Ale když jsme vymýšleli, jak ten klip bude vypadat, tak nás napadla tahle paralela, že by to mohlo být ještě i o tom, že je tu spousta lidí, na které je nějakým způsobem dobré ukázat. Ani jsme nečekali, že to bude mít až takový ohlas. Že bude trvat dva dny a nebudeme vystupovat na Hradě, kde jsme měli být, i na normální komerční akci,“ vysvětlují Pokondři.

Přitom se do politiky nikdy „míchat nechtěli“ a považují se za mimopolitickou partu. „My jsme nabídky měli, ale s politikou jsme se nikdy nespojili. Když jsme kdysi měli v rádiu Mirka Topolánka, tak bylo vidět, že chce něco navázat. Ne, prostě já si myslím, že spousta lidí z té naší branže, když vstoupí do politiky, tak je zaděláno na začátek konce,“ říká v rozhovoru pro FORUM 24 Roman Ondráček.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner