VIDEO: Výbuch v Budapešti zranil dva policisty

()

Dva příslušníky policejní hlídky zranil v sobotu pozdě večer výbuch v centru Budapešti. Sdělila to maďarská policie. Policejní síly uzavřely oblast v blízkosti náměstí Oktogon a evakuovaly budovy, které jsou v okolí místa exploze na rohu ulice Király.

Příčina výbuchu, který nastal kolem 22:30, zatím není známa. Podle posledních zpráv šlo o výbuch unikajícího plynu. Policie ráno uvedla, že exploze nastala v suterénu kancelářské budovy stojící na rušné křižovatce. Hořet po výbuchu nezačalo.

V textu, zveřejněném na webu budapešťské policie, se rovněž uvádí, že oba zranění členové policejní hlídky byli hospitalizováni. Nikdo další už zřejmě zranění neutrpěl.

Exploze vyvolala obavy z teroristického útoku, lidé se z okolí místa události rozprchli v panice. Na záběrech, které zveřejnil například server listu Mirror, je vidět policejní auta, jak směřují k místu výbuchu. Lidé z místa prchali opačným směrem.

Server Nol.hu uvedl, že v okolí bylo nalezeno značné množství hřebíků, co naznačuje, že mohla vybuchnout bomba naplněna hřebíky. Tuto informaci však policie nepotvrdila.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]