VIDEO: „Vypadněte!“ Majitel vyhodil dvě muslimky z pařížské restaurace

Eric Drooker

Pařížská restaurace Le Cénacle čelí skandálu. Majitel podle listu Le Parisien vyhodil ze svého podniku dvě muslimské ženy v hidžábu s tím, že lidé jejich vyznání jsou teroristé a nebude je obsluhovat. Na celý incident se můžete podívat na videu s anglickými titulky.

Ženy nejprve na videu žádají, aby je neobsluhoval rasista. „Rasisté jako já nezabíjejí lidi,“ argumentuje muž a připomíná například nedávné zavraždění kněze v kostele. „Teroristé jsou muslimové a všichni muslimové jsou teroristé,“ pokračuje dál muž. „V mé restauraci vás nechci. Tečka,“ dodal.

Podle francouzského listu nyní majitele restaurace vyšetřuje policie, on sám se měl omluvit. „Můj kamarád zemřel v Bataclanu, což ovlivnilo mé vyjadřování. Doopravdy nevěřím tomu, co jsem říkal, má slova neodrážejí to, co si myslím,“ sdělil.

https://youtu.be/cY3oimFTXKM

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články