Video: Xavier Baumaxa vypráví dětem o vládní blamáži kolem koronaviru

Eric Drooker

Velké pozornosti se těší na sociálních sítích video zpěváka Xaviera Baumaxy, na němž tento oblíbený tvůrce shrnuje zmatečné kroky Babišovy vlády a korupci, které provázejí krizi způsobenou koronavirem.

 

Nejmenší radost z videa nejspíš bude mít Andrej Babiš, jehož oblíbený performer zřejmě v narážce na absolutní podřízenost a názorovou jednotu poslanců a ministrů v hnutí ANO ilustruje vyvedeného v nacistické uniformě a ve zvláštním pohádkovém jazyce jej označuje za “kágébula z agrofertula”.

Stejnou mluvou popsal Baumaxa miliardové přehmaty Babišova ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha, který nakoupil za stamiliony nepoužitelné čínské roušky, a připomněl i ostudné výroky Miloše Zemana, který poukazoval na údajně jen nízký podíl podomácku ušitých roušek.

Pozornost autor věnuje i živnostníkům. Zatímco “zaměstnancula se doma odpočinula za 80 procent platula, OSVČula byla v koprula,” shrnul situaci.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články