VIDEO: Novotný zatopil Rusům přímo v jejich nejsledovanější televizi

AUTOR: RuCz Subs

Tohle se Pavlu Novotnému povedlo. Přinášíme velmi výrazné vystoupení řeporyjského starosty na nejsilnější ruské televizi Rossija 1. Jeho rozhodnutí postavit pomník vlasovcům se dostalo na televizní obrazovky velké části Rusů. Novotný se rozhořčených účastníků diskuze rozhodně nezalekl. Přinášíme video s českými titulky, které uveřejnil uživatel RuCz Subs. Televizi Rossija 1 sleduje až 100 milionů diváků.

O pomníku vlasovcům má zastupitelstvo Řeporyjí rozhodnout 16. prosince. Vlasovci byli občané Sovětského svazu, kteří ve druhé světové válce nejprve bojovali po boku Němců proti Sovětům, ale na konci války pomohli osvobodit Prahu. Příslušníky takzvané Ruské osvobozenecké armády pod velením generála Andreje Vlasova pokládá Rusko za zrádce a kolaboranty.

Pavel Novotný (Pavel Hofman)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]