VIDEO: Žádnou politickou stranu jsem nikdy nefinancoval, řekl Babiš

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš se dnes vyjádřil v rozhovoru pro FORUM 24 k nahrávce, kterou zveřejnil server iRozhlas.cz. Z třicetivteřinového záznamu vyplývá, že měl Babiš v minulosti financovat ODS.

„Samozřejmě ty nahrávky, nevím, z jakého je to data. My jsme určitě žádnou politickou stranu nefinancovali. Je to nějaká podivná nahrávka. Já jsem ji neslyšel. Ale samozřejmě je to už taková tradice. Je to zase nějaká předvolební špína z pera jednoho pána, který vlastně nepravdivě dostal paní Jourovou do vězení. Takže jsou to zase nesmysly,“ řekl dnes v rozhovoru pro FORUM 24 předseda hnutí ANO Andrej Babiš.

Podle nahrávky z roku 2012 měl Andrej Babiš v minulosti dotovat Občanskou demokratickou stranu. „Sobotka vyhraje volby, zvýší daně a my půjdeme do h**zlu. Copak Sobotka s Haškem může řídit tuto zemi? Co já dělám? Já jsem proti sociální demokracii. Odeeska, odeeska, dneska Nečas chodí a žádá o peníze, ale my jsme si spočítali, kolik jsme tam dali peněz a kolik jsme dostali,“ zazní na nahrávce, kterou zveřejnil server iRozhlas.cz.

Předseda hnutí ANO tvrzení, že finacoval ODS odmítá. „Určitě ne. Nefinancoval jsem žádnou politickou stranu. Nikdy,“ řekl dnes Babiš v Kralupech nad Vltavou serveru FORUM 24.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner