VIDEO: Zeman je pevnou a spolehlivou součástí ruské propagandy, říká Jefim Fištejn

Komentátor Jefim Fištejn se v aktuálním videu věnuje kauze novičok a skandálním výrokům prezidenta Miloše Zemana. Je přesvědčen o tom, že se hlava státu zachovala jako představitel ruské propagandy.

Fištejn je přesvědčen, že výroky o tom, že prezident „nahrál na smeč ruské propagandě“, nejsou dostatečné. „Domnívám se, že Miloš Zeman nenahrál na smeč ruské propagandě, ale je pevnou a spolehlivou součástí ruské propagandy,“ uvedl.

Právě tato propaganda se na své spolupracovníky obrací vždy ve chvíli, kdy se dostane do nesnází.

„Není podstatné, že česká republika byla schopna testovat tuto látku. Podstatné je, jak český prezident zareagoval na domněnku ruského ministerstva zahraničí,“ zdůraznil Fištejn.

Podle komentátora je zásadní, že ostatní představitelé zemí, které byly Ruskem obviněny z toho, že novičok mohly vyrábět, rozhodně neobvinili svůj stát z toho, že by se tak dělo. Prezident podle Fištejna prostě a jednoduše podpořil tvrzení ruské strany na úkor vlastního obyvatelstva.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]