Komentátor Jefim Fištejn se v aktuálním videu věnuje kauze novičok a skandálním výrokům prezidenta Miloše Zemana. Je přesvědčen o tom, že se hlava státu zachovala jako představitel ruské propagandy.

Fištejn je přesvědčen, že výroky o tom, že prezident „nahrál na smeč ruské propagandě“, nejsou dostatečné. „Domnívám se, že Miloš Zeman nenahrál na smeč ruské propagandě, ale je pevnou a spolehlivou součástí ruské propagandy,“ uvedl.

Právě tato propaganda se na své spolupracovníky obrací vždy ve chvíli, kdy se dostane do nesnází.

„Není podstatné, že česká republika byla schopna testovat tuto látku. Podstatné je, jak český prezident zareagoval na domněnku ruského ministerstva zahraničí,“ zdůraznil Fištejn.

Podle komentátora je zásadní, že ostatní představitelé zemí, které byly Ruskem obviněny z toho, že novičok mohly vyrábět, rozhodně neobvinili svůj stát z toho, že by se tak dělo. Prezident podle Fištejna prostě a jednoduše podpořil tvrzení ruské strany na úkor vlastního obyvatelstva.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner