Vildumetzová: Svého muže neznám a ta svatba taky nesouhlasí

Jana Mračková Vildumetzová (ANO) (ČTK)

Jana Mračková Vildumetzová (ANO) | FOTO: ČTK

Tak to vypadá, že hnutí ANO ochutná svoji vlastní medicínu. Videa, která teď marketéři, které zaměstnává Andrej Babiš, horečně mažou, dokazují, že svědkem na svatbě Jany Mračkové Vildumetzové byl obviněný v kauze Dozimetr Zakaría Nemrah. Ten je navíc kmotrem jejího dítěte.

Ano, je to taková divná praxe, když odsuzujeme někoho jen na základě toho, že on sám či jeho partner někoho zná a udržuje s ním vztahy. Ovšem tady jsme přece jen v poněkud jiné situaci. Hnutí ANO rozpoutalo po vypuknutí kauzy Dozimetr doslova mediální bouři. Noviny Andreje Babiše každý den na titulních stranách informovaly o strašlivém spiknutí, které ovládlo náš stát. Rezignoval skoro každý, kdo se s některým z obviněných například potkal na ulici. A teď? Teď je ticho.

Místopředsedkyně sněmovny Jana Mračková Vildumetzová (ČTK / Šimánek Vít)

Proč by pro hnutí ANO měla platit jiná pravidla? Z jakého důvodu bychom měli respektovat, že Babiš se svou mediální divizí likviduje vládní hnutí, ale Mračková Vildumetzová se přejde mlčením jen proto, že MF DNES dá na titulní stranu něco o tom, že kvůli zdražování energií všichni umrzneme? Takovou praxi je nutné jasně odmítnout. Existují jasné důkazy, existují videa. Marek Prchal je sice velký odborník, ale asi si neuvědomil, že co se na internetu jednou objeví, to už jen tak nezmizí, a to ani poté, co všechno hystericky mažete. Tím naopak upozorňujete na problematičnost daných materiálů.

Mračková Vildumetzová se kdysi „skláněla nad moudrostí Miloše Zemana“. Není jasné, jakou moudrost použije, aby se z tohoto problému vylhala, ale doufejme, že vláda i média, která nepatří do holdingu, nedovolí, aby věc zůstala bez následků. Protože pokud má kvůli Dozimetru někdo končit ve svých funkcích, není možné, aby se to hnutí ANO netýkalo. A to ještě nemluvíme o tom, že v tomto hnutí mají úzké kontakty s obviněnou osobou úplně všichni. A tato osoba bude už příští týden sedět u soudu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články