Babiš v reakci na Zemanovo veto dokázal, že mu jde jen o peníze

Andrej Babiš (ATEO)

Andrej Babiš | FOTO: ATEO

Ministr financí má důvod k částečné radosti. Prezident Zeman vetoval zákon, omezující rozpínání vlivu oligarchy, který si postupně podrobuje čím dál víc moci v zemi. Takzvaný „lex Babiš“ se tak vrátí do sněmovny, která ho s největší pravděpodobností i přes nesouhlas hlavy státu uvede v platnost. Reakce vicepremiéra na poslušné Zemanovo gesto, které se narodilo při schůzce s Babišem je všeříkající. Podle šéfa státní kasy jde prý totiž o snahu dostat ho z politiky. O tom, že by se raději zbavil dotací a svého vlivu na média a konal dobro pro zemi, ani slovo.

Když Babiš v roce 2013 využil hysterii části občanů, kteří byli po teatrálním zásahu Šlachtova ÚOOZ na Úřadu vlády znechuceni politickou elitou, hovořil o potírání korupce a sliboval, že „bude líp“. Postupem času se ovšem ukázalo, že líp bude pouze jemu a pár vyvoleným, kteří s oligarchou spolupracují. Silácké řeči o snižování státního dluhu, vyrovnaném rozpočtu a narovnání podnikatelského prostředí zapůsobily na lidi natolik, že se projekt ANO stal nejsilnějším a nejmocnějším politickým uskupením v republice.

[ctete-foto]90690[/ctete-foto]

Kobliha a slib zkrátka stačí dostatečnému množství lidí, ochotných přijít k volebním urnám, aby Babišovi umožnili miliardový zisk a především kumulaci moci, která druhému nejbohatšímu člověku v ČR tolik zachutnala. Přes perfektně zvládnutý marketing však občas Babiš „ujede“ a dokáže tak, že skutečně není hodným strýčkem, který se chce postarat o lidi v naší zemi.

Právě dnes, kdy prezident Zeman, Babišův spojenec, odmítl podepsat zákon, nutný pro zachování demokratických principů v České republice, se ministr financí opět projevil. Kritizoval totiž „lex Babiš“ jako zákon napsaný proti němu a snažící se dostat ho z politiky. Chyba. Oligarcha dostal na výběr a evidentně zvítězily peníze.

[ctete-foto]90686[/ctete-foto]

Kdyby se totiž Babiš tolik zasazoval o dobré hospodaření naší země, vytkl by svým oponentům, že se ho snaží zbavit majetku a mediálního vlivu. O možnosti zůstat v politice bez ekonomického užitku pro Agrofert však Babiš zřejmě ani neuvažoval. V souvislosti s dnešním výrokem je tedy naprosto jasné, jaké priority ministr má. A voliči by mu měli dát jasně najevo, že právě on je tím, proti komu chtěl tak rázně bojovat před třemi lety.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]