Vilém Besser: Babiš vypsal referendum o budoucnosti Agrofertu

Andrej Babiš (ČTK)

Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Zákon o střetu zájmů měl zastavit řádění Andreje Babiše, který kromě svých firem, ministerstva financí a řady politiků a podnikatelů, ovládá i média. Jak se zdá, vicepremiéra zákaz, který ho může postihnout už v dalším předvolebním období, nechává klidným. Se zkušeností s Čapím hnízdem už moc dobře ví, jak zákon obejít a majetek přepsat na někoho blízkého, kdo nezradí. Na sociálních sítích se však naoko ptá občanů, jak se má ke svému majetku zachovat. Je to zkrátka takový lidový člověk, žádný oligarcha.

Andrej Babiš se zřejmě rozhodl, že bude závažná rozhodnutí svého života konzultovat přes Twitter se svými podporovateli i odpůrci. Po dilematu, zda se má oholit, nebo si nechat vizáž „tatíčka Masaryka“, přišel na přetřes i zemědělský koncern a vydavatelství Mladé fronty DNES a Lidových novin. „Ahoj lidi, tak tady přemýšlím, co mám udělat s těmi akciemi Agrofertu. A s tou Mafrou a tak. Poradíte mi?“, píše ministr financí na svém profilu.

Oligarcha tak pokračuje v předvolební kampani a snaží se předvést jako jeden z lidu. Jako člověk neřešící pouze své politické a obchodní zájmy, ale především jako politik, který chápe potřeby národa. Sám jde přitom příkladem a v žádném případě se nemůže mluvit o tom, že by měl snahu kumulovat moc a přes vlastnictví médií ovládat i veřejné mínění.

Babišovi by ale neměly k takovému obrazu pomoci fotografie u toalet na hudebním festivalu nebo kamarádské vzkazy přes sociální sítě. Vlastnictví médií místopředsedou vlády je přeci nemyslitelné, stejně tak rozhodující slovo při rozdělování dotací firmám, které vlastní. Občané by tak neměli podléhat dalším deziluzím, které Babiš mezi lidmi šíří a zamyslet se spíš nad téměř neomezenou mocí, kterou mu jeho zvolením poskytují.

Odpovědi na ministrovy řečnické otázky na sociální síti jsou po sledování Babišova chování jasné. Vousy si nechte, tím nelegitimizujete lži a podrazy, které za dobu své politické kariéry pácháte, ale firem se zbavte. Definitivně, ne jen v rámci vlastní rodiny, která je samozřejmou součástí holdingu. Nebo je tu ještě jedna možnost, pro dobro České republiky ideální. Odejděte z politiky a dál si pěstujte řepku, prodávejte nekvalitní párky a pomlouvejte názorové oponenty ve svých zmanipulovaných médiích. Že si Babiš nevybere ani jednu z variant se nabízí a dočkáme se pouze machinací s majetkem, který se jako mávnutím kouzelného proutku najednou stane legitimním „nevlastnictvím“ miliardáře s mandátem ministra.

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]