Vilém Besser: Babišův maskot Krajčo ve službách Michala Horáčka

reprofoto youtube.com

Michal Horáček do svého týmu angažoval Richarda Krajča | FOTO: reprofoto youtube.com

Textař Michal Horáček před časem oznámil svou kandidaturu na prezidenta. Tím se pro většinu národa stal z umělce politicky činným mužem, ne-li přímo politikem. Od chvíle zveřejnění ambice stát se hlavou státu se všechny jeho kroky berou a budou brát jako jednání adepta na post hlavy státu. Proto se jeho spojení s Richardem Krajčem dá interpretovat jako souznění s Andrejem Babišem. Ostravský zpěvák je totiž neoficiálním maskotem hnutí ANO, potažmo přímo jeho vůdce.

Na den přesně měsíc před Štědrým dnem přichystal Horáček koncert na počest svého velkého kamaráda a kolegy, zesnulého skladatele Petra Hapky. Očekávaná událost však přináší i jedno velké překvapení. Hlavní hvězdou večera má být frontman skupiny Kryštof Richard Krajčo. Hudebník, který svou profesionální dráhu před lety propojil s Andrejem Babišem. Za peníze Agrofertu jezdí po turné a pořádá kempy. Vždy s nutnou přítomností ministra financí, který si Krajča vybral jako svůj komunikační prostředek s mladšími potenciálními voliči.

Nyní si umělec ze severní Moravy může do svého politického portfolia přidat i kandidáta na prezidenta. Náhoda, nebo záměr? Babiš bude tvrdit to první, ale co se jemu dá upřímně věřit? Horáček zřejmě z celé podezřelé situace jako zkušený diplomat nějak vybruslí, ale pachuť spojenectví možného budoucího premiéra s možným budoucím prezidentem zůstane.

Pokud by Horáček, který zatím působí ve své kampani poněkud nesměle, zvolil cestu „ANO, bude líp“, je to vlastně logické. ČSSD totiž bude za každou cenu na Hradě držet Zemana a ke stejnému přístupu bude směrovat i své voliče. Tady už nepomohou koncerty po celé republice a vysvětlování lidem, že současný prezident je hanba národa. Ukázaná platí, takže když sociální demokraté vytáhnout karty se sociálním inženýrstvím, nabídnou zvýšení důchodů a podobné nekonečné sliby, pár písniček, proložených rozumnou diskuzí nebude stačit. Je třeba použít sílu a peníze. Obojí Babiš má. Když se k tomu přidá, že se rád obklopuje známými lidmi, které s oblibou umisťuje na web svého hnutí a sociální sítě, je Horáček jasně v oligarchově hledáčku.

Jak se situace vyvine, nelze zatím stoprocentně odhadnout. Andrej Babiš totiž zatím nemůže radikálně vystoupit jako Horáčkův podporovatel, protože sám vyčkává, jak se vyvine situace kolem v současnosti velmi kritizovaného Zemana, a nemůže si dovolit před parlamentními volbami ztratit žádného voliče. Čeká nás tedy klasická vicepremiérova rétorika, při které bude měnit názory ze dne na den a čekat, kdy a kam se přiklonit. Třeba mu nakonec poradí Richard Krajčo.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner