Je nejvyšší čas zakázat pivo, škodí a hostinští prý stejně kradou

Eric Drooker

Sobotkův kabinet v čele se skutečným vůdcem Andrejem Babišem má další možnost regulovat českou gastronomii. Chytří lidé z Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně totiž přišli se zjištěním, že pivo ohrožuje zdraví našich občanů. K EET a protikuřáckému zákonu by se tak dal uzákonit další nesmysl, zákaz prodeje nejpopulárnějšího alkoholického nápoje v republice. Je pouze otázka času, kdy čelní politici přijdou s nápadem dorazit už dnes zdecimované hostinské, které tak nenávidí ministr financí a považuje je za zloděje.

Pokud premiér Sobotka po schválení protikuřáckého zákona hovořil o vítězství boje za zdraví nad komerčními zájmy, měl by studii z Brna pořádně pročíst. Vládní tendence zakazovat vše, na co si mocipáni vzpomenou, by tak ukázaly další důkaz své absurdity. Svoboda volby by podle oligarchy na ministerstvu financí měla být definitivně zadupána do země a regulace prodeje piva okořeněná výmysly o nutnosti chránit zdraví občanů by určitě přivítal i předseda ČSSD. Jeho komunistické móresy nabírají poslední dobou na intenzitě a pár hlasů od abstinentů by se hodilo.

[ctete-foto]90399[/ctete-foto]

Potíž je ovšem v tom, že vláda, odkazující se neustále na „civilizované země“, nepřemýšlí nad náturou našeho národa a neuvědomuje si, že postupem času musí dojít k nespokojené reakci usurpovaných občanů. Babiš sice při prosazování elektronické evidence tržeb šermoval s myšlenkou DPH na pivo snížit, ale lživá vábnička, která měla v lidech vzbudit dojem, že budou chodit „na jedno“ s menší finanční hotovostí je nyní už minulostí.

[ctete-foto]90133[/ctete-foto]

Proto by se současné vládě dal zákaz prodeje piva doporučit. Naštvat lidi tak, že už by konečně prohlédli pokusy okleštit naši demokracii a začali se bouřit při volbách, by bylo ideálním řešením. Je v tom však menší problém. Škodí totiž například i brambory a obiloviny. Dostanou se taky na černou listinu věcí, které je potřeba zakázat? Ministr Jurečka by zřejmě protestoval, ale on se nakonec s Babišem vždy domluví.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]