Komunismus s lidově-sociálnědemokratickou tváří? ANO

Ilustrační foto (ČTK)

Ilustrační foto | FOTO: ČTK

Zlatý komunisti. Za komunistů bylo líp. Taková hesla jde slyšet od spousty lidí, kteří se „tehdy“ měli lépe a nyní se po nich chce práce, která je oceněna podle jejich výsledků. Nyní to však vypadá, že se tyto bývalé kádry opět mají na co těšit. Sobotkův kabinet, pod vládou Andreje Babiše, se totiž chová přesně tak, jako bývalý režim, proti němuž se snílci v roce 1989 snažili brojit. Zákazy, příkazy, udávání a práskání, tak to zřejmě chceme. Smutné zjištění, ale podle volebních preferencí, reálné.

Zakázat svobodné podnikání, redukovat osobní svobody, sjednotit všeobecné myšlení a názor. Takhle to fungovalo před oslavovaným listopadem, ale rozdíl oproti dnešku je minimální. Jenom teď se k tomu národ dopracovává sám. Tím, že volí oligarchické ANO a podporuje zoufalou ČSSD. Pravice je dnes sprosté slovo a její zásluhy o náš spokojený život jsou zapovězeny.

Miroslav Kalousek je prezentován jako největší nepřítel státu, ODS jako parta korupčníků. Jen protože to řekl pan Babiš. Pravda je přitom někde jinde, pouze už nemůže přijít nikdo bohatší, kdo se chce stát vůdcem a dokáže omámit dav. I lidé, kteří se neztotožňují s činy komunistů, najedou volí hnutí současného ministra financí. Přitom rozdíl oproti bolševickým dobám není žádný. Babiš je vychován jako komunista a navždy komunistou zůstane.

Velký problém je však v tom, že dokázal o svém směřování přesvědčit i vládní koaliční partnery. Sociální demokraté se podvolili velmi ochotně a lidovci půjdou vždycky tam, kde cítí možnost být o něčem rozhodovat.

Pokud je člověk fanoušek Dámy za pultem nebo Okresu na severu, musí být nyní spokojen. Už se to vrací! EET, protikuřácký zákon, zákazy, zákazy a zákazy. Je snazší se podvolit, než mít na výběr. Smutná skutečnost, kterou je třeba změnit. A nestačí mnoho. Jen jít k volbám a jasně dát najevo, že demokracie a svoboda jsou pro nás důležité.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]