Vilém Besser: Ministrům skončila dovolená. Bohužel

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ilustrační foto) (ČTK)

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ilustrační foto) | FOTO: ČTK

Prázdniny se blíží ke konci a z dovolené se vrací i členové Sobotkova kabinetu. Jak se po jejich prvním, skutečně „pracovním“ dni zdá, někteří by si měli vzít volno na delší dobu. Návrhy, se kterými totiž přicházejí před občany, se v pár případech zdají jako výsměch a další musí mít na svědomí dlouhé působení slunečního svitu na hlavu bez pokrývky. S největšími drzostmi podle očekávání přišli ministři hnutí ANO, v čele s Andrejem Babišem.

Hvězdou poprázdninové politické scény se pokouší stát Richard Brabec. Ministr životního prostředí, o jehož existenci tuší jen ti, kteří se o politiku zajímají důkladněji, totiž na své tiskové konferenci obvinil ČSSD z podrazáctví. Nelíbí se mu totiž, že socialisté nesouhlasí se zdražováním vody, ačkoliv dřív tvrdili, že jim až tak nevadí. Brabec se tak nejen ostře vymezil proti koaličnímu partnerovi, ale zároveň se snažil odvrátit část pozornosti od svého stranického šéfa.

Babiš totiž při cestách po Korsice získal nejen dokonalé opálení, ale také nápad, jak pořádně využít dosazení Roberta Šlachty k celníkům. Ministr financí chce, aby „superpolicajt“ měl větší pravomoci a dostal se k více informacím. Zabaleno do demagogického balíčku pro veřejnost se však bude jednat o zlepšení činnosti Celního úřadu, který už se nebude muset obracet na policii a spolupracovat s ní. Mělo by to být tak, jak má Babiš u Šlachty rád. Nepodává informace nikomu, kromě nejmenovaného podnikatele, který je posléze využívá při tvorbě své obchodní strategie.

Stranou nezůstávají ani další šéfové rezortů. Dan Ťok třeba bez většího mediálního zájmu bojuje proti Českým drahám a snaží se, aby soukromí dopravci měli větší šanci na naší železnici. Za tuto činnost ho určitě pochválí například Radim Jančura, který se svými žlutými autobusy a vlaky pomáhá nejen dopravní obslužnosti ČR, ale také Andreji Babišovi. Shodou okolností, Ťokovu šéfovi.

O své místo na mediální výsluní se ještě bila i ministryně práce a sociálních věcí Marksová se svou snahou rozdávat sociální byty a Babišův oblíbenec Robert Pelikán, který chce víc kontrolovat soudní znalce. Osoby a obsazení hlavních rolí politického divadla se tedy nemění. Jen z Babiše se zase trochu víc stává z herce režisér.

 

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]