Vilém Besser: Na Hradě ctí pořekadlo – jaký pán, takový pes

Prezident Miloš Zeman se svým mluvčím Jiřím Ovčáčkem (ČTK)

Prezident Miloš Zeman se svým mluvčím Jiřím Ovčáčkem | FOTO: ČTK

Chování Miloše Zemana je odsouzeníhodné, ale to, co předvádí jeho věrný mluvčí, je naprosto skandální. To, že se na Hradě rozhodli, že budou České republice dělat ostudu, kdykoliv to půjde, jsme si už bohužel zřejmě zvykli. Ale, že bude prioritním poznávacím znakem našeho prezidenta a jeho kumpánů lež, to už by mělo hnout žlučí všech rozumných lidí. Peroutka byl zřejmě pouhým předvojem toho, co pro nás současná hlava státu chystá.

Jiří Ovčáček je osobitá osoba, která by stála za zapsání mezi ohrožené druhy. Nejen, že je stoprocentně oddaný svému šéfovi, za což ho nejde peskovat, ale že mu nevadí, jakému chlebodárci přitakává doslova každou větu, zaslouží řádně připomenout. Alter ego Miloše Zemana buď vůbec neví, co povídá, nebo lži rád kryje a často je i vymýšlí.

Normálně uvažujícího člověka by zarazilo, že mu lež, kterou bude prezentovat jako jedinečnou pravdu, vyvrátí. Dokonce soudně. Ne však Jiřího Ovčáčka, pro něj ani rozsudek není důležitý. Článek „Hitler je gentleman“ skutečně Ferdinand Peroutka nevytvořil, Hrad se má omluvit, řekl soud. Co na to sídlo našeho prezidenta? Nevadí, stejně by mu to bylo podobné. Kdo řekne promiňte? Nikdo. Podle mluvčího hlavy státu nikdo neví, od koho má omluva směřovat.

Včera zase Zeman, evidentně pod obraz, pardon, s virózou, nestihne pohřeb prvního prezidenta Slovenska, Kováče. Neurvalost, buranství, nebo nezodpovědnost? Podle tiskového mluvčího za zpoždění může počasí. Nejen, že klimatické podmínky cestu bývalých prezidentů a nyní dvou špinitelů pověsti České republiky, nemohou, ale kdo tentokrát řekne promiňte? Opět nikdo. Podle ovce, jdoucí za svým pastýřem, kdo do toho rýpne, je buran.

Stačilo by si, při neoddiskutovatelné inteligenci Jiřího Ovčáčka, uvědomit, že pokud na sociálních sítích komentuji každý krok svého bosse, zpožděný let bych určitě zmínil také. Lež je zkrátka symbolem komunikace Pražského hradu a pokud to někomu nevadí, měl by se zamyslet, zda ho to do budoucna nemůže mrzet.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]