Odboráři z pošty vydírají vládu, berou si zákazníky za rukojmí a zneužívají Vánoce

Ilustrační foto (ČTK)

Ilustrační foto | FOTO: ČTK

Pokud nám nepřidáte, nebudeme pracovat a pokusíme se co nejvíc lidem zkazit Vánoce. Tak se dá přeložit požadavek odborové organizace České pošty, která trvá na zvýšení platů zaměstnanců státního podniku o 2500 korun, jinak se prý bude stávkovat. V době, kdy si velká část občanů nechává posílat vánoční dárky, objednané přes internet, právě poštou, ideální situace, kdy vydírat.

Sobotkova vláda si naběhla na vidle a kvůli tomu, že za hlasy v krajských volbách naslibovala odborářům modré z nebe, bude teď muset vysvětlovat, jak naloží s dalším vyděračským požadavkem. Tentokrát se ozvali pracovníci z pošty. Chtějí peníze navíc a neštítí se ani nepracovat ještě víc, než je jejich zvykem. Ano, právě zaměstnanci pošty jsou totiž častým terčem kritiky za svou nekvalitní práci, která často hraničí z lajdáctvím.

Vánoční svátky se tedy podle představy poštovních odborářů nemají stát časem klidu a porozumění, ale naopak. Bude se diskutovat, hádat, nadávat a hlavně, vyhrožovat. To přeci umí odboráři skvěle. V současném slabošském premiérovi navíc mají skvělého partnera k „vyjednávání“. Bohuslav Sobotka je totiž v tak zoufalé situaci, že je schopen slíbit cokoliv, jen aby pro ČSSD získal nějaké hlasy a v podzimních parlamentních volbách nedovedl svou partaj k takovému krachu, jako v těch krajských letos.

Když se k tomu ještě přičtou Sobotkova víkendová slova o tom, komu se chtějí sociální demokraté podbízet, je jasné, že kdokoliv, kdo má jakoukoliv spojitost s Josefem Středulou, nebo jiným důležitým odborářem, je vítán s otevřenou náručí. „Přidáme všem, zaplatí to všichni,“ mohl by si předseda vlády napsat na předvolební billboardy. Přesně podle tohoto hesla se totiž chová, a pokud se nechá vydírat poštovní odborářskou lobby, je jasné, že je nutné rychle jeho rozhazování zastavit. Nikdo totiž neví, kdo přijde další? Povolání, která mají odbory je nespočet a peníze chce logicky každý.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]