Vilém Besser: Po korupci chtějí babišovci bojovat i se žloutenkou

Současný hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek na billboardu s Andrejem Babišem před krajskými volbami v roce 2016 (ČTK)

Současný hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek na billboardu s Andrejem Babišem před krajskými volbami v roce 2016 | FOTO: ČTK

Epidemie žloutenky, která již několik týdnů souží Brno, se stala součástí předvolební kampaně hnutí ANO. Lídr na jihomoravské kandidátce a Babišův adept na hejtmana Bohumil Šimek nechal po ohroženém městě rozmístit lahvičky s dezinfekcí. Na první pohled dobrý nápad, který voliče zaujme víc, než falešná mluvčí současného jihomoravského hejtmana Michala Haška. Na pohled druhý se však jedná o pouhé populistické gesto, které před nákazou nijak nepomůže, naopak ji může ještě rozšířit.

Boj o jihomoravského hejtmana se může mnohým zdát rozhodnutý. Ten úřadující si totiž udělal takovou ostudu, ve které si dobrovolně liboval déle, než bylo nezbytně nutné, že výraznou část voličů zřejmě definitivně ztratil. Hodilo by se otřepané „za vším hledej ženu“, protože Haškovým katem je skutečně Jana Mrencová. Čekatel na úspěch z hnutí ANO má tedy nabito přímo od svého úhlavního soupeře.

Šimkovi tak stačí pouze neudělat nějaký velký přešlap a vysněný post je na dosah. Radost by měl nejen brněnský politik, ale především jeho stranický šéf Babiš, který by pomocí hejtmanů zase o trochu víc ovládal naši zemi. Populismus je hnutí ministra financí vlastní a finanční rezervy téměř nevyčerpatelné, takže proč nevyužít strachu Brňanů ze žloutenky a nově i virového onemocnění, které se šíří vodovodním řadem? Stačí na sloupy vyvěsit dezinfekci s portrétem hodného pána, který to vše zařídil a občanům vzkázat – Stop žloutence!

Je tu však jedno velké ale. Plastové nádobky jsou podle hlavní hygieničky Evy Gottvaldové nebezpečné. A to především pro děti, které by si mohly při neopatrné manipulaci tekutinu nastříkat třeba do očí. Zároveň se „záchranné stanice hnutí ANO“ údajně také stanou šiřitelem nákazy. Vypadá to, že Babišovi lidé opět někde udělali chybu a s přihrávky na gól, tedy silné pozice svého kandidáta, totálně přestřelili bránu. Snad si i voliči v moravské metropoli uvědomí, komu by dali svou podporu, pokud by volili Bohumila Šimka. Velká slova by mu šla, ale s tím přemýšlením už je to slabší.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner