Vilém Besser: Přestaňte už Babiše kritizovat! Pana ministra to rozčiluje

Oligarcha a šéf ANO Andrej Babiš (ČTK)

Oligarcha a šéf ANO Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Tohle už přestává být mravné. Další kritický článek na adresu Andreje Babiše a jeho střetu zájmů. Tentokrát v německém deníku Die Zeit. Z jakého důvodu někdo neustále usiluje o očernění českého ministra financí? A kdo to všechno objednává a platí? Jako první se samozřejmě nabízí Kalousek, ale to už je klišé a je třeba si vybrat nového protivníka číslo jedna. Zhruba takhle zřejmě v současných dnech přemýšlí vicepremiér Babiš. Sebereflexe nikde, jen útoky na všechny strany.

O Babišově střetu zájmů už snad nemůže spekulovat nikdo. Je to daná věc, která je očividná a s dalšími případy pouze prokazatelnější. Vládu to netrápí, média, ovládaná Babišem mlčí a většina těch ostatních si na to postupem času zvykla a neřeší to. Všichni ostatní, kterým přijde podivné, že nejmocnější muž v republice sám sobě přihrává miliardové částky, jsou Babišovou optikou podezřelí a koupení. Po americkém Foreign Policy se však o zvláštnostech miliardářova působení v politice začali zajímat i Němci. Objednávka – má jasno Babiš.

Pokud se člověk, netrpící paranoiou a nefandící konspiračním teorií zamyslí nad chováním zahraničních médií, musí mít opačný pocit než Andrej Babiš. Zkrátka, jsou neovlivněná a nezkorumpovaná. Informují o skutečných problémech a ne o „problémech“, jako Mladá fronta DNES, Lidové noviny, FTV Prima a někteří další „nezaujatí“ novináři.

Rozhodně se však tyto komentáře a články nehodí v době, kdy se hnutí ANO v čele se svým vůdcem chystá ovládnout krajské a senátní volby. Je to prý účelové a nepěkné. To by se muži, který o sobě tvrdí, jak vytáhl Českou republiku z dluhů a skvěle vybírá DPH, asi opravdu dít nemělo. Co na tom, že lže, mění obden názory a je falešný, jako pověstná pětka. Čím dál více lidí to bere jako normu a vzor standardního chování, což je smutné a snad jim jednou dojde, že se nechali zmanipulovat.

Ačkoliv se spoustě z Babišových voličů nechce moc přemýšlet a trpí na takzvané charisma vůdce, je třeba si uvědomit, že nikdo nevysvětlil, jak to bylo například s dotacemi pro Čapí hnízdo, jaké je propojení na Roberta Šlachtu nebo proč Agrofert ničí své konkurenty. Zřejmě pseudokauzy, jak říká Babiš, které jsou přitom daleko podstatnější než kabelky Jany Nagyové.

Založil si politickou kariéru na osočování druhých a urážení názorových oponentů. Když však dochází na jeho vlastní chyby, je naštvaný a nedokáže je vyargumentovat. I to, a především, je Andrej Babiš. Sliboval, že bude makat, ale už nezmínil, že jen pro sebe,

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články