Vilém Besser: Udavači se radují. Babišův bonzácký web k EET je spuštěn

Udavačský web Andreje Babiše a jeho ministerstva ()

„Není to proti malým, je to proti všem,“ pravil ve středu Andrej Babiš. Ve vzteku a neskutečné zlosti konečně řekl pravdu. Elektronická evidence tržeb je spuštěna, šmírovací nástroj se „konečně“ první prosincový den rozjel. Spolu s ním, jen s menší pompéznosti, se spustil i doplňkový web Finanční správy. Místo, kde budete moci udávat, žalovat, práskat. Na každého, kdo vám nedal účtenku. Pro českou povahu nástroj, který nemůže vyvolat nic jiného, než zlost mezi lidmi.

Andrej Babiš má ovšem udavačství a následné shromažďování informací rád. Naučil se tyto dvě dovednosti už v KSČ a posléze byl zřejmě do dalších tajů zasvěcován i příslušníky Státní bezpečnosti. Sice se mu to zatím nedá dokázat, ale vzhledem k tomu, jaké používá metody ve své podnikatelské i politické kariéře, není moc důvodů, proč pochybovat.

Udavačský web Andreje Babiše a jeho ministerstva ()

Dneškem tedy ministr financí jedním malým „obohacením“ internetového portálu, který má sloužit pro plynulé fungování jeho diktaturní evidence, vrací do hry novodobé Pomocné stráže VB, které ze závisti a z povahy své ubohosti budou trávit hodiny na webu, kam budou práskat ty, kteří jim vadí. Sotva se totiž dá věřit bláhové představě, že budou financům chodit jen věrohodné informace upozorňující na nepoctivé podnikatele.

Každý, kdo se dnes zapojil do EET je potenciální obětí Babišovy rozvědky. Vzpomeňte si na to při každém kontaktu se zákazníkem, který nebude spokojen minimálně na 200 procent. Každý takový je totiž možným hlásičem vašeho prohřešku, ke kterému však vůbec nemusí dojít. V tom ještě horším případě bude docházet i takovým situacím, kdy budete udání někým, koho jste nikdy neviděli, neobsloužili, neposkytli mu jakoukoliv službu. PSVB, nyní tedy spíš PCMF totiž hlídá, i když vy právě nedáváte pozor.

()

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]