Vláda vzkazuje občanům – My vám to Dobro vnutíme

Někdejší ministr financí Andrej Babiš (vlevo) a premiér Bohuslav Sobotka (ČTK)

Někdejší ministr financí Andrej Babiš (vlevo) a premiér Bohuslav Sobotka | FOTO: ČTK

Sobotkova vláda se rozhodla, že k letošním Vánocům občanům České republiky nadělí velkou spoustu dárečků. Vybraným odborářským skupinám udělá radost finanční injekcí, všichni ostatní dostanou pouze řadu příkazů a zákazů, které údajně mají obyvatelům naší země přinést samá pozitiva. Lepší výběr daní, lepší zdraví, zkrátka lepší všechno. Problém je v tom, že dárečky typu EET, protikuřácký zákon nebo zákaz prodeje sudového vína nejde po Vánocích vrátit jako nechtěné.

Elektronická evidence tržeb byla pouhým předvojem toho, co všechno si na nás vláda připravila. Od začátku prosince se rozjela nejdrsnější fáze Babišova plánu ovládnout vše, co mu jeho ustrašení koaliční partneři dovolí. A zatím to vypadá, že kromě ovládání médií nemá ČSSD ani KDU-ČSL tendenci v ničem oligarchovi bránit. Najednou Sobotkovi a spol. nevadí ani EET, kterou zpočátku zkoušeli kritizovat.

[ctete-foto]89675[/ctete-foto]

Další šmírovací, a především podnikatele devastující zákony, jsou před prezidentskou signaturou nebo se ještě čeká na vyjádření senátu. Nejvíc se diskutuje protikuřácký zákon, který má vyhnat ze všech restaurací všechny lidi se zapálenou cigaretou. Ten je jedním z nejsměšnějších, které současná vláda připravila, a za který se plácá po zádech. Prezentuje ho totiž jako vítězství péče o zdraví před komerčními zájmy. Ve skutečnosti však jde o další útok na živnostníky, kteří podnikají v gastronomii. Lživé chvalozpěvy o ochraně zdraví dostávají na frak dodatkem, který umožňuje nadále v restauracích kouřit elektronickou cigaretu. Ta přitom podle odborníků škodí svému „inhalátorovi“ daleko víc než ta klasická.

[ctete-foto]89582[/ctete-foto]

Pro jistotu se zdraví lidí bude hlídat i protivinařským zákonem. Pokud projde, budou muset občané zapomenout na tolik oblíbené stáčené víno, které je prý natolik šizeno, že není pro konzumaci vhodné. V ideálním stavu, který si představuje Sobotkům kabinet, vinotéky zavřou a každý si koupí láhev v supermarketu. Výhodu to pro zákazníka má. Když si alkoholický nápoj otevře doma, může si u něj zapálit. Zatím.

Vládní snahy o diktát občanům se tedy postupně a plíživě naplňují. Vrátilo se fízlování a udávání, které lidem zřejmě chybělo z doby Pomocných stráží VB, další bonzáctví bude v kurzu za pár měsíců. Jediné pozitivum je fakt, že jsme dostali výborný tip na vánoční dárky. Pro kuřáky elektronickou cigaretu a všem ostatním narychlo PET láhev sudového vína, aby zapomněli na to, co se v naší republice děje.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]