Že si Američané sami zorganizovali 11. září, o tom už jste jistě slyšeli. Ale napadlo vás někdy, že ti, co řídí svět, jsou možná ještěři? Že proti práškování z letadel se můžete bránit rozléváním octa? Ne? Věřte, že existuje spousta těch, kdo tomu nejen věří, ale věnují se shromažďování důkazů. Toto jsou ty nejznámější bizarní lži, které ale mají miliony fanoušků.

Chemtrails 

Vidíme je všichni. Bílé stopy za dopravními letadly jsou podle konspiračních teoretiků chemikálie, kterými nás práškují ti, kdo se z nás snaží udělat poslušné občany bez názoru. Dá se proti nim bránit rozléváním octa, kdekoli vás napadne. Ideálně si octem můžete napustit závěsy v domě – a nedostanou vás!

Globální nadvláda Židů

Protokoly sionských mudrců, to je jeden z mnoha názvů, které označují text plánu na dosažení globální nadvlády židovského národa. Jedná se o podvodný dokument, který zneužívají zejména antisemité. Kniha popisuje, jak Židé ovládnou svět prostřednictvím kontroly médií a financí, nahrazení tradičního společenského pořádku sociálním pořádkem založeným na masové manipulaci.

Falešné přistání na Měsíci

Ještě čtyřicet let poté, co američtí astronauti Neil Armstrong a Buzz Aldrin vstoupili na povrch Měsíce, stále existují konspirační teorie, které tvrdí, že tato historická událost byla podfuk. Prý to všechno bylo natočeno ve studiu a byl to podvod.

Ilumináti 

Důležitá součást konspiračních teorií je hledání toho, kdo nám vlastně vládne. Nový světový řád (New World Order, NWO) je konspirační teorie, která tvrdí, že malá skupina mezinárodních elit kontroluje a manipuluje vlády, průmysl a média. Skupina lidí prý financovala a v některých případech i způsobila většinu velkých válek za posledních 200 let, a to zejména prováděním útoků pod falešnou vlajkou. Také má rozhodující vliv na světovou ekonomiku a úmyslně způsobuje inflaci a krize. Říkají si ilumináti a rozhodují o tom, co se stane.

Atentát na J. F. Kennedyho 

Věříte tomu, že amerického prezidenta Johna F. Kennedyho zastřelil osamělý střelec Lee Harvey Oswald? Existuje spousta verzí, které zahrnují CIA, obchodníky s naftou, mafii nebo viceprezidenta Lyndona Johnsona. Podle jiných šlo o komplot zbrojního průmyslu a ministerstva obrany kvůli obavám, že se Kennedy přestane angažovat ve Vietnamu. Má existovat 42 různých teorií, bylo určeno 82 různých potenciálních vrahů a 214 lidí zapojených do atentátů.

11. září 2001 

O výsledcích oficiální vyšetřovací verze o útocích z 11. září 2001 prý pochybuje až 60 procent Američanů a také Petr Hájek. Zastánci konspiračních teorií se ale navíc dělí na dva tábory: První se domnívá, že americká vláda za útoky stojí. Ten umírněnější se má za to, že americká vláda, možná úmyslně, dopustila, aby se útok stal. 

Proč lidé tak snadno uvěří lžím?

Jaké nesmysly hlásá Karel Gott?

Jaký je největší problém dezinformací?

Tohle a ještě mnohem více se dozvíte v hlavním tématu Revue FORUM, které je aktuálně na stáncích nebo k dostání na www.revueforum.cz

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora