Víte, kdy je prezident Zeman největší ostudou naší země? Když radí Americe

Mike Pompeo a Miloš Zeman  (Ovčáček Twitter)

Mike Pompeo a Miloš Zeman | FOTO: Ovčáček Twitter

Návštěva amerického ministra zahraničí Mika Pompea byla pro Českou republiku důležitá. Měli jsme možnost si uvědomit, kde stojíme v zásadních dilematech současného světa.

Evropské země nemají velkou chuť přijmout znovu optiku studené války, v níž stojí Spojené státy se svými spojenci v nesmiřitelné opozici vůči totalitní části světa. Máme ale problém, že chování komunistické Číny se za posledních deset let posunulo směrem k otevřenému nepřátelství vůči Západu a ruská propaganda se vehementně snaží rozvrátit demokratické státy. Proto nezbývá, než abychom se začali bránit. Pompeo apeloval na Čechy, aby bránili svoji suverenitu. Když si člověk uvědomí, jaké síly dnes ovládají Českou republiku, tak bychom toto Pompeovo školení potřebovali opakovat každý týden.

Pompeovi se prý moc nechtělo navštívit českého prezidenta Miloše Zemana. Věděl jistě předem, že to bude trapný bod návštěvy České republiky. Zeman v tomto smyslu rozhodně nezklamal. Sdělil americkému ministrovi zahraničí, že nesdílí jeho optiku ohledně Číny a Ruska, a poradil mu, jak se dívat na svět jinak. Náš pan prezident je totiž přesvědčený o své genialitě a rád udílí rady. Zemana nenapadlo nic lepšího než poradit Americe, aby se spojila s Čínou a s Ruskem ke společnému boji proti světovému terorismu.

Je těžké vyjádřit celý rozměr tak vrcholné hlouposti. Zeman se choval jako jouda z poslední české hospody. Je to podobné, jako by český prezident poradil někomu, komu do domu právě leze zloděj, aby se s tím zlodějem sbratřil a vyrazil s ním v dojemné svornosti lovit potkany.

Čína se vehementně snaží opanovat co nejvíce firem v západních zemích a usiluje o kontrolu nad komunikačními technologiemi, jež jsou pro nás životně důležité. Vzhledem k tomu, že má v této zemi mocenský monopol komunistická strana, jde o fatální hrozbu pro celý svobodný svět. Náš prezident se ale chová jako agent čínské komunistické strany a nejspíš také jejím agentem je. Podobně servilní postoj má Zeman i vůči Putinovu Rusku.

Před americkým ministrem se tedy Miloš Zeman choval přesně tak, jak se to o něm již léta ví. Ale my bychom se neměli s touto ostudou smířit. Zemanova proradnost a jeho nízká inteligence je i naší ostudou.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]