Vítejte v opičárně aneb Prymula se připraví na značky

Staronový ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) a exministr Roman Prymula (za ANO) (ČTK)

Staronový ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) a exministr Roman Prymula (za ANO) | FOTO: ČTK

Personální vyprázdněnost hnutí ANO už snad nemůže být větší. Zřejmě jsme svědky toho, že dosáhlo úplného dna. Není vyloučeno, že tento Babišův krok se odrazí na výsledku parlamentních voleb. Neboť jak známo, Češi, to jsou smějící se bestie.

Má vůbec smysl rozepisovat veškeré šarády, které se za dobu pandemie odehrály v resortu ministerstva zdravotnictví? Má smysl znovu a znovu rozebírat a analyzovat veškeré výroky Adama Vojtěcha, mezi veřejností známého též jako „Ken“ či „ztrápený mončičák“, jelikož s ním Andrej Babiš zacházel doslova jako s kusem hadru?

FORUM 24 (archiv)

Vojtěch si to nechal nejen líbit, ale jeho loajalita, lépe snad servilita, neznala mezí. Poté, co dostal „kartáč“, tak znovu a znovu a znovu hájil svého „pána“ a nikdy ani slovem neprotestoval vůči nedůstojnému zacházení, jemuž byl vystaven před zraky celého národa. Doslovný pohár trpělivosti přetekl po vystoupení v pořadu Václava Moravce.

Tehdy i Adam Vojtěch pochopil, že každý hadr potřebuje vyždímat a uschnout. Jinými slovy, odpočinout si a zmizet z dohledu novinářských „hyen“. Nevíme, zda mu staronové křeslo v budoucnu zajistí vysněný diplomatický post a měkký ekonomický polštář (peníze jsou vždy až na prvním místě), ale víme, že o morální integritě nemůže být v jeho případu ani slovo.

Ale třeba se pleteme úplně všichni a jedná se novou geniální strategii Babišova mediálního mága Marka Prchala, který svému bossovi poradil, že k udržení ministerstva zdravotnictví v chodu postačí pouze čtyři muži.

Poté, co Vojtěch provede nějakou lapálii, a jako že ji provede, bude v záloze připraven plukovník Prymula, který samozřejmě nikdy po funkcích netoužil, ale co naplat, služba vlasti je služba vlasti, a poté, co i on provede nějaký kiks hodný „lockdown fotbalu“, připraví se na značky další „Blatný“ a po něm další „Arenberger“.

Slovy mého oblíbeného spisovatele Kurta Vonneguta: Vítejte v opičárně.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]