Vítězné ANO možná skončí v Královéhradeckém kraji v opozici

ČTK

Andrej Babiš | FOTO: ČTK

V Královéhradeckém kraji začali o vytvoření krajské koalice jednat zástupci ČSSD, ODS, Koalice pro Královéhradecký kraj, Starostů a Východočechů a TOP 09. V pětačtyřicetičlenném krajském zastupitelstvu by měli 24 mandátů. V kraji vítězné hnutí ANO by v případě vytvoření této koalice zůstalo s dalšími subjekty v opozici. Podle účastníků dnešní schůzky by hejtmanem měl být lídr kandidátky ČSSD Jiří Štěpán, o obsazení dalších postů se má jednat.

„Jednali jsme o budoucnosti kraje a o další spolupráci mezi našimi subjekty,“ řekl dnes ČTK a České televizi (ČT) Štěpán. Podle něj se zástupci těchto subjektů v nejbližší době znovu sejdou a budeme jednat o programových záležitostech. „Spojuje nás společný zájem, aby tento kraj dále fungoval a byl dobrým místem pro život. Přesto, že tady mohou být v uvozovkách ideologické třenice, tak nejsou tak problematické, abychom se nedohodli pro zájem kraje,“ řekl Štěpán.

Podle Štěpána zatím není stanovený termín, do kdy by mohli zástupci stran jednání ukončit. „Samozřejmě v příštím týdnu se sejdeme a budeme jednat dál,“ řekl Štěpán.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner