Voliči v České republice rozhodli. Nevadí jim, že někdo spolupracoval se Státní bezpečností, nevadí jim, že je někdo obviněn z trestného činu, za který hrozí až deset let vězení. Nevadí jim lži, kterými je zásobuje nejen hnutí ANO, ale také Okamurova SPD, která svou politiku staví na nenávisti k uprchlíkům, které tu nemáme. Je jasno. Češi nechtějí zůstat v civilizované, demokratické Evropě. Nechtějí setrvat na cestě, kterou nastoupili v roce 1989.

Každý zastánce demokracie musí respektovat výsledek demokratických voleb. Ale pro každého s tímto smýšlením – snad čtenář odpustí tuto osobnější poznámku – je to těžké ve chvíli, kdy vítězí nedemokratické strany. Hnutí ANO ovládá jeden nebezpečný oligarcha, který vlastní média, hnutí SPD přichází bojovat s islamizací České republiky a referendem o vystoupení z Evropské unie. Je čas bát se o to, co se stane.

Výsledek voleb ukázal, že Češi nedokázali za 28 let od sametové revoluce upevnit svou demokracii, ale naopak ji dokážou prodat a vzdát se jí za pár jednoduchých slibů.

Můžeme se na ně zlobit. Ale ze všeho nejvíc se musíme zlobit na média. Protože ač jsme v říjnu 2017 volili svobodně, nebyla to férová politická soutěž. Voliči neměli přístup k informacím a většinová média – i proto, že velkou část z nich vlastní současný vítěz voleb – jim zamlčela zásadní fakta. MF DNES, Lidové noviny (a nezapomínejme na jejich webové verze pro miliony čtenářů) a zejména TV NOVA, TV Prima a TV Barrandov. A samozřejmě i Česká televize, která raději věnuje desítky minut svého vysílání stávce lékařů, a nikoli obvinění nejsilnějšího politika v zemi.

Andrej Babiš může být českým premiérem a může ho přitom podpořit Tomio Okamura. Sociální demokraté se blíží propadlišti dějin, stejně jako TOP 09.

Tohle jsou výsledky, ze kterých jde strach.

Chcete číst i tištěnou verzi deníku FORUM 24? Nový magazín Revue FORUM si můžete předplatit prostřednictvím sbírky na portálu HitHit.cz.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora