Vláda a Agrofert posílají do EU stejná stanoviska. Zjevně je píše jedna osoba

ČTK

Premiér Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Hlouběji už to nejde. To si u nás v Česku vždycky říkáme, když se naši státní představitelé důkladně znemožní před okolním světem. Série trapností nás provází nejméně od roku 2013, kdy si náš lid zvolil Miloše Zemana prezidentem a pak voliči poslali do Parlamentu pseudohnutí chemického a zemědělského magnáta Andreje Babiše. A vždy, když si myslíme, že jsme už narazili na dno, tak nám panstvo ukáže, že to jde ještě níž.

Vláda dnes poslala do Evropského parlamentu prohlášení, kterým se zcela staví za zájmy premiéra Babiše a jeho soukromého holdingu Agrofert. Ve stanovisku české vlády byly přitom použity stejné obraty a stejné postoje, jaké předtím použili manažeři holdingu Agrofert, když psali čelným funkcionářům evropských parlamentních frakcí a předsedovi EP, aby se nepletl do auditního procesu kolem konfliktu zájmů premiéra. Ministři navíc jen napsali poslancům Evropského parlamentu, aby se nevměšovali do vnitřních věcí českého státu a nestarali se o férovost nakládání s evropskými penězi. Jinými slovy říkají: Posílejte peníze a nestrkejte nám sem nos. Je to zřejmě až tak strašné, že obě stanoviska psal pro Babiše stejný autor. (Bližší informace ZDE.)

Stanovisko české vlády k rezoluci Evropského parlamentu o konfliktu zájmů premiéra Babiše je nechtěným, ale zato dokonalým důkazem toho, že má Evropský parlament ve své deklaraci pravdu. Česká vláda a holding Agrofert jsou provázané entity. Až by člověk řekl, že jde o jednu instituci. Představenstvo Agrofertu je se svým neformálním, ale zato jediným skutečným vládcem nadřízeným orgánem české vlády. Vláda je jedním z mnoha elementů holdingu.

Pavel Hofman

A co je v této hře vlastně pseudohnutí ANO? Je to rovněž jedna ze součástí Agrofertu, stejně jako třeba Lidové noviny a Mladá fronta DNES. Vůdcovská strana ANO, falešně pojmenovaná jako „hnutí“, má v tomto soukolí holdingu jeden důležitý úkol: vytěžovat od voličů politický mandát k vládnutí holdingu Agrofert nad Českou republikou.

Je to opravdu pro celou Českou republiku velmi nedůstojné a bohužel se to už o nás v celé Evropě ví. Kdyby vláda mlčela, udělala by lépe. Jenže chudák autor, co píše ta trapná stanoviska jménem vlády a jménem Agrofertu zároveň, dostává jasný úkol, aby to obojí do Evropy napsal. Zadavatelem tohoto úkolu, a tudíž konečným pachatelem těchto trapností je zcela jistě přímo náš velkopremiér a velkopodnikatel v jedné osobě. Andrej Babiš.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner