Vláda boj s pandemií nezvládá, myslí si polovina dotázaných. Oznámkovali také ministry

Vláda v čele s premiérem Andrejem Babišem  (Úřad vlády)

Vláda v čele s premiérem Andrejem Babišem | FOTO: Úřad vlády

Pouze necelá polovina lidí si myslí, že vláda postupuje v boji s pandemií koronaviru správně. Za nejlepšího ministra zdravotnictví v letošním roce pak považují Adama Vojtěcha (za ANO). Vyplývá to z průzkumu agentury Median, který si nechal zpracovat Český rozhlas.

Názor, že vláda epidemii koronaviru zvládá, má pouze 44 procent dotázaných. Podle ředitele agentury Median a sociologa Přemysla Čecha jde především o voliče vládního hnutí ANO a KSČM. Nejvíce kritičtí jsou naopak mladí lidé ve věku 18 až 29 let. Vládu Andreje Babiše (ANO) za boj s pandemií kritizují zejména obyvatelé Prahy, studenti nebo voliči ODS a Pirátů.

Senátorka za ODS Miroslava Němcová (ČTK)

„74 procent voličů ANO se domnívá, že vláda správně postupovala při řešení koronavirové krize. 78 procent respondentů, kteří preferují KSČM, má podobné stanovisko a hodnotí kladně vládní kroky,“ vysvětluje pro Český rozhlas šéf Medianu. 

Průzkum se věnoval také hodnocení ministrů zdravotnictví, kteří se letos vystřídali v čele úřadu. Podle oslovených byl v době koronaviru tím nejlepším Adam Vojtěch (za ANO). Lidé hodnotili ministry jako ve škole, Vojtěch získal průměrnou známku 2,81. Na druhém místě skončil současný šéf resortu zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) se známkou 2,94.

Nejhůře dopadl exministr zdravotnictví Roman Prymula, kterému oslovení přisoudili průměrnou známku 3,06. Celkově ale ministři dopadli podle Přemysla Čecha špatně. „Celková hodnocení všech těchto tří ministrů nejsou příliš pozitivní. Dobré by bylo, kdyby vycházely okolo dvojky,“ doplnil ředitel Medianu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články