Vláda chce opět zvyšovat daně a rušit daňové výjimky

ČTK

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) a ministryně financí Alena Schillerová (ANO) | FOTO: ČTK

Vláda Andreje Babiše chystá další zvyšování daní a rušení daňových výjimek. Informaci vypustila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Důvod je jednoduchý, vláda opět nemá peníze. I přesto, že její hospodaření dosahuje vysokých deficitů a tlačí na živnostníky, aby nezapomněli zdanit každou korunu.

Jana Maláčová v neděli řekla, že stát musí sehnat peníze na důchody. Jediné, co vláda Andreje Babiše umí, je danit, komplikovat podnikání a dupat po firmách a živnostnících. Tentokrát neschopnost vlády mají zaplatit banky.

„Myslím, že bychom se neměli plazit před bankami. Návrh bankovní daně máme připraven a předložíme, pokud se nedohodneme v koalici,“ uvedla ministryně. Jenže i jí musí být jasné, že narazí. Babiš si nemůže dovolit tlačit na banky. Je totiž jejich velkým klientem. Financování Agrofertu stojí z části na obrovských úvěrech.

Jana Maláčová zmínila i to, že uvažuje o rušení některých daňových výjimek. Má jít například o rušení slevy na nepracující manželku.

Nejen Andrej Babiš a Alena Schillerová, ale evidentně i sociální demokraté si kladou za cíl maximálně zatížit podnikatele a firmy. Ti mají platit všechny vládní výmysly a zalepovat díry, které není vláda schopna zalepit kvůli svému špatnému hospodaření.

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner