Vláda chce směšným fíglem zakrýt střet zájmů Babiše a přihrát mu peníze EU

Ministr vnitra Jan Hamáček a premiér Andrej Babiš na jednání vlády  (ČTK)

Ministr vnitra Jan Hamáček a premiér Andrej Babiš na jednání vlády | FOTO: ČTK

S legračním řešením, jak zakrýt střet zájmů Andreje Babiše s cílem zajistit mu návrat k sosání peněz z EU přišla dnes vláda tohoto pána. Babiš už se prý nebude účastnit jednání Rady pro Evropské strukturální a investiční fondy (ESIP). Jeho vláda rozhodla o tom, že na jednání může jezdit i jiný člen vlády, než premiér. Změna ještě musí projít parlamentem.

Jde o naprosto směšný krok, na který babišistům snad nikdo neskočí. Nejde o nic jiného než o pokračování střetu zájmů. Na jednání nebude jezdit sám Babiš, ale ten, koho Babiš určí. Jistě v takovém případě nebude zastupovat jeho zájmy, že. Jde o marný a pouze estetický krok, fígl na který Babišovi ty stovky poslanců Evropského parlamentu jen těžko skočí.

Je skandální, že se Vláda ČR na svém zasedání opět zabývala tím, jak zajistit peníze svému předsedovi. Ve střetu zájmů jsou všichni ministři. Do jednoho by měli vládu opustit. Česká republika je momentálně ve stavu, kdy se nedá projet autem, z jednoho konce na druhý, protože v zimě překvapivě mrzne a vláda se zabývá tím, jaký fígl vykoumat, aby její šéf nešel sedět a dále rostlo jeho jmění na úkor ostatních podnikatelů v zemi. Vláda ČR ukazuje, že je tu jen od toho, aby zařídila, že šéf může čerpat. Čerpat víc a ještě víc.

Ministři by si měli uvědomit, že jediné řešení, jak zbavit svého šéfa monstrózního střetu zájmů je, aby šéf odešel z politiky, nebo nepobíral peníze ze státního rozpočtu a EU. Neměl by to pro nej být problém. Prezentuje se jako geniální podnikatel. Ministři, dejte šéfovi prostor, ať předvede svoji genialitu a podniká bez dotací a státních zakázek.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]