Vláda diletantů a recyklovaní nepřátelé státu

Vláda (archiv)

Vláda | FOTO: archiv

Nová etapa vládního tažení proti podnikatelům zavdala dostatek důvodů, proč soubor ministrů ze Strakovy akademie bez váhání označovat za vládu diletantů. Každý jeden krok, který tato vláda podniká v ekonomické oblasti, je třeba co nejdřív zrušit a napravit škody. A přesně to po volbách uděláme. 

Možná ještě stále máte dost mentální odolnosti na sledování skečů, které vláda diletantů vydává za tiskové konference. Nejspíš jste si tedy všimli, že z horlivých prohlášení „ministrů a ministryň“ vyplývá recyklace oblíbeného nepřítele státu. Podnikatelé v gastronomii a hotelnictví jsou opět pod palbou. Ti, kteří přežili dosud, zřejmě došli ke svému Stalingradu. 

()

Ještě nedávno jsem si myslel, že v tažení vlády Andreje Babiše a jeho kumpánů je jistá, jakkoliv zlovolná logika a záměr. Mýlil jsem se. Je to prostě jenom strašlivá neschopnost vyvolávající ničivý chaos a nejistotu. Tato neschopnost začala směrem k podnikatelům gradovat v okamžiku, kdy tito požádali o pomoc, kterou jim vláda nabídla na začátku covidové krize. 

S takovou odvahou nejspíš ve Strakovce nikdo nepočítal. Následovala celá řada nepřehledných kroků, v jejichž rámci se například restaurace otevíraly, zavíraly, bez alkoholu, s alkoholem, s sebou, dovnitř, ven, nikam, s okénky a bez okének. Vládní diletantsví je fantastické – stejně jako fantazie totiž nemá hranice. 

Spolu s partnery z ODS a Lidové strany jsme v rámci aktivit našeho Anticovid týmu vládu dotlačili k tomu, aby aspoň nediskriminovala malé obchody. Restaurace coby univerzální viník takové štěstí bohužel neměly. Vyzývám tedy vládu, aby si vzala inspiraci z našeho návrhu odškodňovacího zákona. Ten zcela jasně a transparentně definuje, že má dojít k náhradě sta procent fixních nákladů uzavřených provozů. 

A současně bych rád slíbil, že jakmile sněmovní volby pošlou Babiše do opozice a ČSSD do definitivní exekuce, všechny kroky, které tato vláda nespravedlivě a diskriminačně podniká proti podnikatelům, budou okamžitě zrušeny a škody co nejhodnotněji nahrazeny. 

Autor je místopředseda TOP 09

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]