Vláda je bez peněz. Chce prosadit nové daně, stávající zvýšit. Připlatí všichni

ČTK

Premiér Andrej Babiš a ministryně financí Alena Schillerová (oba ANO) | FOTO: ČTK

Vláda je bez peněz. Rozhazuje víc, než je schopna dostat z občanů na daních. Už to nedokáže zakrýt. Hospodaření státu bylo v srpnu nejhorší za posledních šest let. Dluh narůstá. Vláda Andreje Babiše nezvládá hospodařit i když jde stále ekonomika nahoru. Snaží se proto prosadit nové daně a některé stávající platby, které občané odvádí státu, chce ještě zvyšovat.

Podle plánu Babiše a Schillerové by lidé měli dávat státu více peněz za to, že kouří, za to že pijí alkohol, nebo za to, že vyhráli v loterii. To je jedna z pikantérií takzvaného daňového balíčku. Samotný stát totiž jednu loterii sám provozuje, Účtenkovku přilepenou k EET. Účtenkovka je o tom, že lidé hlídají podnikatele, aby vydávali účtenky, tedy, aby všechny tržby přiznávali a ze všech odvedli daň. Za toto hlídání ti občané dostávají miliony vyplácené z daní podnikatelů. A nově budou zdaněni i hlídači z Účtenkovky. Velmi úsměvné.

O sto procent chce vláda zvednout také poplatek za zápis do katastru nemovitostí. Tedy, chce potrestat ty, kteří si koupí byt, dům, nebo zahradu. Zdražit chce také plyn pro domácí vytápění. Věc, nad kterou nevěřícně kroutí hlavou řada odborníků, je nápad na zdanění technických rezerv pojišťoven. Nebezpečný a šílený nápad. „Zdanění technických rezerv se projednávalo za vlády několika ministrů, včetně mé. Všichni ministři po konzultaci s Českou národní bankou vyhodnotili, že je návrh nebezpečný a škodlivý,“ uvedl k tomu Miroslav Kalousek.

Dochází k tomu, k čemu dojít logicky muselo. Populisticko-levicová vláda Andreje Babiše a jeho předchozí řádění na ministerstvu financí už vysálo pomocí daní a poplatků lidi, kteří ji nevolili. Teď přikročí k „podojení“ svých voličů. Zdraží jim alkohol, cigarety, vytápění. Opravdu bude líp?

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner