Vláda lidi neochrání. Takhle to dál nejde, píše Fiala a svolává předsednictvo ODS

Česká televize

Předseda ODS Petr Fiala | FOTO: Česká televize

V úterý dopoledne se mimořádně sejde předsednictvo ODS. Po tiskové konferenci vlády, na které byla oznámena nová tvrdá opatření proti šíření koronaviru, to oznámil předseda Občanské demokratické strany Petr Fiala.

K dnešní zmatené tiskové konferenci na Úřadu vlády v tuto pozdní hodinu jen toto: Vláda, která není schopna včas a jednoznačně informovat svoje občany, je nebude schopna ani ochránit. Rozhodl jsem se na zítra dopoledne svolat mimořádné předsednictvo ODS. Máme dobrou vůli, ale takhle to dál nejde!“ napsal Fiala na sociálních sítích. Okamžitě se objevily spekulace o návrhu na mimořádnou schůzi sněmovny a hlasování o nedůvěře vládě.

archiv

Ani další opoziční politici nešetřili kritikou. „Je to ubohý premiér, který ani nyní neumí náznakem přiznat, že by pochybil! Nulová sebereflexe, žádná pokora, jsme rukojmí tohoto egomaniaka, věřím a udělám pro to maximum, že jen do příštích voleb!“ napsal předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se opřel do postoje premiéra Andreje Babiše a ministra zdravotnictví Romana Prymuly k tomu, že prezident Miloš Zeman nechce zrušit oslavy 28. října na Pražském hradě. Ani jeden z nich se proti tomu totiž nevymezil, ač jsou zrušeny kulturní akce a od středy je zakázáno shlukování více než šesti osob. „Není možné žádat lidi, aby respektovali opatření, neshlukovali se, aby na bohoslužbách nepřekročili počet 10 osob atd. a současně uspořádat na Hradě oslavu v počtu stovek osob. Pokud to Zeman s Babišem udělají, znovu lidem oznámí, že pro ně samotné pravidla neplatí,“ napsal Kalousek.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner