Vláda naprosto nezvládla situaci v Karviné. Česká republika kvůli tomu přestává být pro ostatní bezpečnou zemí

Adam Vojtěch a Roman Prymula  (ČTK)

Adam Vojtěch a Roman Prymula | FOTO: ČTK

Slovinsko, Estonsko a Lotyšsko. Tyto tři země v pátek přestaly považovat Českou republiku za bezpečnou zemi z pohledu šíření čínské chřipky COVID-19. Jde o další prohru vlády Andreje Babiše a důkaz toho, jak situaci v zemi související s koronavirem nezvládá. Důvodem ke změně postoje zahraničních partnerů k ČR je především situace na Karvinsku.

Tam se dlouhodobě šíří nákaza mezi horníky. Vláda s tím nic neudělala, jen sledovala, jak se nákaza šíří, a nechala horníky fárat tak dlouho, dokud se neozvaly některé země, že se jim nelíbí, co se u nás děje, a že přijmou opatření. A tak přijala opatření. Česká republika už není bezpečnou zemí. A co chce dělat Babiš a Vojtěch? Přesvědčovat ony země, že je u nás bezpečno a že vláda má situaci pod kontrolou.

Zase špatně. Vláda měla situaci na Karvinsku vyřešit. Ne ostatní přesvědčovat, že je vše v pořádku, když evidentně není.

Koronakrizi vláda absolutně nezvládá od samého začátku, nezajistila ochranné prostředky, když už je začala nakupovat, šlo o předražené produkty z Číny, tuzemským výrobcům zakázky v podstatě nedala. V rámci „startování“ ekonomiky prosadila vláda ohromný schodek státního rozpočtu, přičemž reálná pomoc pro podnikatele se téměř nekoná a ti, kteří nějakou pomoc dostali, čekají nyní na kontroly od berňáku. Rozvolňování opatření bylo zmatečné a absurdní, viz otevřené hobby markety. A nyní Karviná. Co dělal až dosud Adam Vojtěch? Co dělal pan Prymula? A za co mu vlastně Zeman chce dávat metál? Za tohle?

Reakce Slovinska, Estonska a Lotyšska je bohužel logická. A nemůže za to Slovinsko, Estonsko a Lotyšsko. Může za to Babiš a jeho vláda neodborníků.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]