Vláda navrhuje povýšit šéfa GIBS na generála. Jde o nástupce Murína, kterého se zbavil Babiš

Radim Dragoun, nový šéf GIBS (ČTK)

Radim Dragoun, nový šéf GIBS | FOTO: ČTK

Jak informuje server Česká justice, vláda navrhne prezidentovi republiky Miloši Zemanovi, aby ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Radima Dragouna povýšil do hodnosti generála.

Dragoun v loňském roce nahradil Michala Murína, který uvedl, že končí kvůli nátlaku premiéra Andreje Babiše. Ten jej dokonce měl zastrašovat tím, že jedině když odejde sám, „bude to bez skandálu“.

Dragoun působil před nástupem do čela GIBS deset let na pozici státního zástupce Okresního státního zastupitelství v Lounech. Podle České justice udržuje úzké styky se státními zástupci z vedení Unie státních zástupců.

Současný šéf GIBS vystudoval Policejní akademii a Právnickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni. Až do roku 2006 působil v řadách policie.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]