Vláda nepřipravuje kanál, vláda připravuje tunel!

Alena Schillerová, Andrej Babiš a Karel Havlíček (všichni za ANO)  (ČTK)

Alena Schillerová, Andrej Babiš a Karel Havlíček (všichni za ANO) | FOTO: ČTK

To, že plánovaný kanál Dunaj–Odra–Labe je megalomanský nesmysl, je jasné každému, kdo má IQ nad 100 a není zaslepený láskou k zbožštělému vůdci, moudrému Milošovi či bezchybnému Andrejovi.

To, že kanál nebude vybudován a řeky nebudou propojeny, je taky jasné. Jen se vykope kus země, spotřebují se miliony tun betonu, zničí se velký kus krajiny a utratí se spousta miliard korun. A jsme u toho, tady máme jádro pudla. Je třeba utrácet!

Obrana před Babišem (FORUM 24)

Teď si můžeme odpovědět na otázku: Proč právě teď? Zjevně si přece vláda vybrala tu nejhorší chvíli. Je do očí bijící, že se to v tento čas nehodí – je krize, vláda nemá peníze pro občany, hapruje jí zdravotnictví, neinvestuje do dálnic, musí nakupovat drahý čínský zdravotnický materiál, podnikatelé a živnostníci se bouří, že je vláda nechává ve štychu – a oni si odsouhlasí 15 miliard na přípravu kanálu?! Zbláznili se?

Nezbláznili se, mají pro to, holoubci naši, zcela pragmatické a konkrétní důvody.

Tak předně, za rok jsou volby, a kdo ví, jak dopadnou, že. Tak je třeba rychle začít utrácet, ale ne jen tak nějak. Utrácet se ve státním žoldu musí umět. Je nutné, aby se utrácelo tak drze, že to všem vezme dech, aby se nestačili sebrat a nemohli to zvrátit.

Samozřejmě ty peníze musí být obrovské, proto na přípravu kanálu alespoň 15 miliard Kč (a nebojte se, kamarádi Zemana, Babiše a Havlíčka, však ono se to dá snadno ještě navyšovat, známe to). Jsou to peníze pro ty, kdo vždy podporovali ty politiky, kteří jim to teď musí splatit, takže je třeba dobře sledovat, kdo bude ty miliardy inkasovat.

Pak je nutné myslet na zadní vrátka, a to jistě Babiš, Havlíček a chlapci z Hradu umí, na to jsou kadeti!

V neposlední řadě pak vždy ještě hrají roli slabosti a touhy zúčastněných. V tom vede prim prezident Miloš Zeman. Tak strašně by se chtěl zapsat do historie České republiky nějakým nezapomenutelným činem! Zatím všechno jen voral: toužil být přijat americkým prezidentem, to nevyšlo, evropští lídři jej ignorují, většina národa jej z části nesnáší a dílem lituje, jako prezident je úplně zbytečný a potřebný je jen pro svoji hradní partičku, které pomáhá ke kšeftům, a pro Babiše, aby jej pomáhal držet u moci. Ale takový kanál by přece mohl nést jeho jméno! Už to vidí, jak se slavnostně otevírá dílo století a jmenuje se to Zemanův kanál (Baťa má přece taky svůj kanálek, no ne?!).

Shrňme si to, a nyní už bez zlehčování či sarkasmu:

Vláda ČR zasekla do našeho rozpočtu stamiliardovou sekeru a hodlá v navyšování dluhů pokračovat i příští rok.

Vláda ČR nemá peníze na to, aby odměnila zdravotníky, kteří jí vytrhli na jaře trn z paty a kterým ty odměny slíbila!

Vláda ČR nemá peníze na to, aby každý rok otevřela alespoň pár desítek kilometrů dálnic.

Vláda ČR nechce dát peníze na podporu krachujících malých firem a živnostníků.

Vláda ČR nemá peníze na digitalizaci školství ani na digitalizaci státní správy, ale…

Vláda ČR utratí 15 miliard z našich daní na přípravu (!) zbytečného, většinou odmítaného a předraženého projektu, který pravděpodobně nikdy nebude realizován. To už není nehospodárnost, to je krádež za bílého dne!

Vládo ČR, okamžitě zruš kšefty s přípravou kanálu a všichni, kdo už inkasovali za ten tunel peníze, ať je vrátí!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]