Vláda neumí stavět ani dálnice, přesto se pustila do stavby megalomanského Zemanova kanálu

Ilustrační foto ()

Patnáct miliard korun. Tolik vláda dnes schválila na první etapu stavby megalomanského vodního kanálu spojující Odru, Dunaj a Labe. Projekt je též přezdívaný Zemanův kanál, protože prezident Zeman patří mezi největší propagátory stavby. Tu naopak kritizují ekologové pro zásadní zásah do ekosystémů a zpochybňují ho také odborníci na dopravu pro vysoké náklady a nejisté příjmy.

Celá stavba by podle současných propočtů měla stát více než půl bilionu korun. Babišova vláda se do projektu pustila v den, kdy začal v zemi platit nouzový stav. Česká republika pod vládou Andreje Babiše úspěšně stoupá v žebříčku nejvíce nakažených osob, státní dluh strmě roste, mnozí podnikatelé jsou na pokraji přežití.

Současně je to opět vláda Andreje Babiše, která je pod silnou kritikou za to, že nezvládá stavět dálnice. Ty za vlády Babiše v podstatě přestaly vznikat. Tradičně před volbami se Babiš ohání tím, že údajně je zcela nová dálnice D1, kterou prý postavil. Jaká je realita, ví každý, kdo jel v poslední době po D1.

A tato vláda si troufá stavět něco tak ohromného, jako je vodní kanál spojující tři řeky, s rozpočtem necelých 600 miliard korun. To není jen troufalé. Je to za hranou. Vláda dnes bohužel rozhodla o vyhození 15 miliard korun daňových poplatníků. Každá příčetná vláda, která po ní přijde, totiž takový projekt musí zastavit.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]