Vláda otevřela vleky a zrušila zásadní nařízení, která už stejně nikdo nedodržoval

Ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy Karel Havlíček  (ANO) (ČTK)

Ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy Karel Havlíček (ANO) | FOTO: ČTK

Od pondělí už nebude nutné nosit na ulici roušku. Hodná vláda to dnes odsouhlasila. Znamená to, že už jen týden bude platit zákaz, který už stejně nikdo několik týdnů nedodržuje. Děkujeme, moudrá vládo. Není to jediná legrace, kterou vláda dnes schválila. Celkově měli ministři úspěšný den.

Takže povolili od příštího pondělí například otevření sklenářství. Protože ve sklenářství by se až dosud zřejmě mohutně šířila čínská chřipka. Stejně tak v opravnách obuvi nebo v truhlářství. Také tito podnikatelé mohou jít v pondělí do zaměstnání. Už je to konečně bezpečné.

FORUM 24 (archiv)

Největší legrací je ovšem otevření vleků a lanovek. Pěkně po sezoně. Naštěstí pro lyžaře vláda zřejmě neviděla poslední sněhové zpravodajství, například v Krkonoších na hřebenech o víkendu napadlo 25 cm sněhu a stále nahoře zůstává přes metr sněhové pokrývky. Až Babišově partě dojde, že se možná některé vleky skutečně rozjedou, můžeme čekat opětovný zákaz.

Zákaz lanovek a lyžařských vleků byl od počátku na předních místech žebříčku vládních nesmyslů. Jde o jednu z mála aktivit, kde je jednoduché regulovat počet osob, které jsou v blízkosti, lidé jsou na čerstvém vzduchu a snadno je regulovatelný počet lidí i u kiosků. Na rozdíl od obřích prodejen potravin a hobbymarketů. Jenže Agrofert neprovozuje žádné lyžařské středisko. Prodává chléb, jogurty, kuřata, salámy a další potraviny. Proto jsme nesměli lyžovat, ale mohli jsme nakupovat rohlíky až do padnutí.

S tím je teď konec. Vláda povolila provoz truhlářství, opraven obuvi, solárií, vleků a lanovek, střelnic (protože tam jsou lidé také asi hodně blízko u sebe), hodinářství, zlatnictví, servisů a půjčoven. Díky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]