Vláda podvodníků nepřekvapí. Nic jiného Babiš mít nemůže

Zbyněk Pecák

Druhá vláda Andreje Babiše krátce po svém jmenování v červnu 2018 | FOTO: Zbyněk Pecák

Už třetí ministr vlády Andreje Babiše má tragikomický problém s originalitou diplomové práce. Tento fenomén přesně odpovídá morálním kvalitám našich ministrů. V obskurních oborech a často i obskurních tématech diplomových prací tito lidé nevyplodili nic vlastního, ale zcela obyčejně ukradli cizí práci a vydávali ji za svoji. Ať už se jedná o králíky paní Malé, nebo volnočasové aktivity mládeže pana Krčála, nikoho nemůže překvapit, že podvod pro ně není žádný problém. Nejnovějším případem je opsaná diplomová práce ministra obrany, který necitoval zdroje, z nichž čerpal. Jinými slovy: podváděl.

Opakující se informace o studijních podvodech našich ministrů nevznikají náhodou. Jedná se o logický následek toho, že máme vládu trestně stíhaného agenta StB a bývalého komunistického manažera. Pokud se někdo nestydí stát se součástí takového kabinetu, spolehlivě v jeho životě najdeme i další věci, za které se nestyděl, i když by měl.

Kupování nebo opisování diplomových prací na často třetiřadých vysokých školách jsou odrazem defektního přístupu ke vzdělání a výsledkem kompletního pokřivení hodnot. Pro tyto lidi nebylo ničím důležité samotné vzdělávání, ale kýžený titul. Takoví lidé nemohou dosahovat odborných kompetencí, jelikož studium předstírali. 

I kdyby si Babiš dal nohu za krk, nemůže mít vládu opravdových odborníků a morálně bezúhonných osobností. Takové osobnosti by totiž chtěly mít především morálně bezúhonného premiéra.

A je tu ještě hlubší problém, proč je Andrej Babiš nekompetentní v řízení státu. Je tvůrcem politického uskupení, které nemá žádnou jinou politiku než snahu dostat se k moci. Hnutí ANO se nedá zařadit na politickém spektru jednoduše proto, že nemá vůbec žádné myšlenky, žádné hodnoty, není postavené na žádných programových ideách. Tím je toto hnutí přesným odrazem naprosté duševní prázdnoty svého zakladatele.

Když někdo nemá žádné myšlenky a program už proto, že nikdy nic nečetl, nemůže sestavit tým názorově a hodnotově ukotvených osobností, ale pouze tým lidí naprosto prázdných bytostí. A to se podařilo. 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner