Vláda popírá sama sebe. V neděli zpochybňuje, co v pátek potvrdila

Facebook A. B.

V neděli a v pondělí zřejmě některým členům vlády Andreje Babiše přišly výsledky dalších interních průzkumů veřejného mínění. Jinak si nelze vysvětlit konání ministra zemědělství Tomana a premiéra Babiše. V pátek vláda slavnostně ohlásila „uvolňování“ opatření v některých oblastech. Současně zanechala opatření týkající se hospod, která zavedla o několik dní dříve, aby v neděli Toman a v pondělí Babiš tato opatření omezující pohostinství zpochybnili a přišli s nápadem otevřít hospody dříve.

Aktuální názor premiéra je tedy tento: „Pokud to ministr Toman bude navrhovat, tak já to za sebe podpořím. Otázka je, do jaké míry bude odpor hygieniků a epidemiologů,“ konstatoval podle Novinky.cz Babiš v reakci na Tomanova slova, že bude navrhovat, aby restaurace otevřely dříve. V tomto vyjádření je mnohé. Máme to chápat tak, že Babiš samozřejmě je pro to, aby restaurace otevřely co nejdříve, i když do pátku byl pro, aby byly zavřeny do 11. května zahrádky a do 25. května vnitřní prostory. A pokud se to nepovede prosadit, mohou za to zlí hygienici.

Toto chování a změnu názorů lze vysvětlit jen průzkumy veřejného mínění. Dokud vycházely tak, že lidé touží po tom, aby je osvícený silný vůdce ochránil a zavřel doma, hrál Babiš tuto roli. S ústupem epidemie a přicházejícím jarem mají zřejmě lidé chuť vyrazit do hospod a přestali se bát. Průzkumy pravděpodobně vyšly tak, že teď lidé chtějí hodného povolovače. Proto Babiš a nahrávač Toman přešli do nové role těch hodných. Hamáček, Vojtěch a Prymula se jistě nestíhají divit.

Tak to chodí v zemi, kterou ve skutečnosti vede parta markeťáků tlačící před sebou všehoschopnou vládu. Hlavně keď preference rostú!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner