Vláda škodí lidem a omezuje jejich svobodu, tvrdí ODS

Eric Drooker

Likvidace mnoha živnostníků, zadlužení České republiky a omezení svobody občanů, to jsou podle předsedy ODS Petra Fialy kroky, které má připraveny současná vláda. Proto v úterý lídr občanských demokratů vyzval všechny, kterým není lhostejná budoucnost naši země i jich samotných, aby si vybrali jinou variantu, než nabízí Sobotkům kabinet. ODS také představila druhou část své kampaně, kterou nazvala „Zabal to“. Na videu zveřejněném v rámci akce opoziční strana dokazuje Fialova slova, že tato kampaň se Andreji Babišovi ani Bohuslavu Sobotkovi líbit nebude.

Způsoby, jakými chce vláda dosáhnout likvidace drobných a středních podnikatelů, jsou podle Fialy naprosto zjevné. „Zavedení elektronické evidence tržeb zvýší náklady podnikatelům a živnostníkům. Pro ty malé mohou být dodatečné náklady až likvidační,“ říká předseda ODS. „Zavedení 3. sazby DPH se zcela minulo účinkem. Nepřispělo ke snížení cen, jen zkomplikovalo daňový systém. Omezení výdajových paušálů zbytečně zvýšilo nároky na administrativu,“ vysvětluje. „Vláda útočí na podnikavé lidi, kde jen může. Ztěžuje podnikání, a zpomaluje tak momentální příznivý ekonomický růst,“ vyjmenovává jen některé negativní kroky vlády Petr Fiala.

Nejde jen o živnostníky, vláda dusí všechny

Občanští demokraté připomínají, že levicová vláda škodí všem občanům, nejen živnostníkům. Stále prý totiž přichází s novými nápady, jak omezit svobodu lidí. „Často je to úplně absurdní. Například, když vláda zakázala lidem pokácet strom na vlastní zahradě. Nyní chce levice lidem poroučet, kdy si mohou jít do obchodu nakoupit, když navrhuje omezení prodejní doby,“ varuje Petr Fiala.

Dotace Babišovi jsou neskutečná věc

Občanští demokraté také ostře kritizují svévoli, se kterou jednají někteří členové vlády: „V polistopadových dějinách nepamatujeme větší střet zájmů, než v jakém se momentálně nachází ministr Andrej Babiš,“ připomíná Fiala. „Důkazem je i fakt, že ministerstvo financí udělilo v roce 2014 slevu na dani pro firmy ze skupiny Agrofert ve výši 1,5 miliardy korun. Babišův Agrofert loni dostal dotace v hodnotě přes 1 miliardu korun,“ komentuje předseda ODS.

Vláda nehájí zájmy ČR a nemá koncepci do budoucna

Jak tvrdí opoziční ODS, současné vládě absolutně chybí vize budoucnosti. „Vláda nemá žádný rozumný plán na řešení migrační krize a nehájí zájmy České republiky. Levice populisticky zrušila zdravotnické poplatky. Někteří si ale chodí k lékaři jenom popovídat a ti, kteří péči skutečně potřebují, musí v ordinaci dlouho čekat,“ myslí si Petr Fiala. „Jak zajistit do budoucna důchody, to nám vláda tají, ale druhý pilíř důchodového spoření bez náhrady zrušila. Vláda rozhazuje, kde může. Například počet státních zaměstnanců plánuje navýšit o více než 12 000. Kvůli tomu se zvýší výdaje rozpočtu na mzdy příští rok o dalších 10 miliard,“ dodává.

Kampaň ODS bude prý v nejbližších dnech propagována inzercí na sociálních sítích a na zpravodajských serverech. Jejím cílem je upozornit na kroky vlády, které omezují svobodu občanů. Na webových stránkách www.zabalteto.cz  ODS ukazuje, jak vláda konkrétně škodí lidem, a předkládá vlastní řešení.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články