Vláda utrácí za nesmysly a vede stát ke krachu

ČTK

Předseda vlády a šéf hnutí ANO Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Schodek státního rozpočtu dosáhl na konci letošního srpna 15,4 miliard korun, přitom loni byl státní rozpočet v plusu. Jedná se o nejhorší rozpočtový výsledek od roku 2013. To jsou velmi špatné zprávy. Viník je přitom jednoznačný. Je to vláda hnutí ANO a premiéra Andreje Babiše a její populismus.

Na jednu stranu utrácí miliardy korun za nesmysly typu cestování zdarma pro studenty a seniory ve vlacích a autobusech, na druhé straně jí peníze chybí. To se týká například sociálních služeb pro potřebné lidi, které jsou tak vážně ohroženy.

Vláda má v plánu řešit situaci tak, jak je pro ni obvyklé. Hodlá zvýšit daně a brát, kde se dá. Zvýšen má být o sto procent zápis do katastru nemovitostí a vláda chce také zdanit technické rezervy bank, což jsou peníze, které si tam lidé ukládají na životním pojištění a peněžní ústavy si je ukládají pro případy, kdy musejí vyplácet klienty za plnění pojistných událostí, například v případě úrazu, invalidity, vážné nemoci nebo smrti.

Současná vládnoucí moc tak vlastně trestá obyvatele této země za to, že se snaží chovat zodpovědně. Chcete si pořídit vlastní bydlení? Tak si za to pořádně připlatíte. Chcete se zabezpečit v případě nepříznivého životního osudu? Tak Vás to rovněž bude stát více peněz, protože banky v případě tohoto nesmyslného vládního opatření zdraží životní pojištění. To také může být navíc kontraproduktivní, protože čím méně lidí uzavře životní pojištění, tak tím více jich bude závislých na státní sociální podpoře.

Toto nezodpovědné rozhazovačné vládní šílenství musí skončit. Je potřeba přejít k odpovědnému hospodaření. A to tak, že zastavíme typické levicové hromadné vyplácení nejrůznějších dávek a podpor. Není přece důvod, aby všichni senioři nebo studenti jezdili veřejnou dopravou zdarma. Ale těm, kteří se bez vlastního přičinění dostanou do tíživé situace a mají finanční problémy, vyplácejme cílené peněžní podpory za přesně stanovených podmínek.

Autor je středočeský krajský zastupitel za ODS.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner