Vláda ví, jak vyhrát nad covidem. Na zahrádkách vypne wi-fi a bude po problému

Premiér Andrej Babiš (ANO) a exministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) (ČTK)

Premiér Andrej Babiš (ANO) a exministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) | FOTO: ČTK

Trvalo to více než rok, nyní se však ukazuje, že česká vláda jako jediná na světě zjistila, jak efektivně bojovat proti nemoci covid-19. Není jasné, zda za tím nápadem stojí sám velký Andrej Babiš, nebo jeho následovník se srovnatelnou láskou k penězům, pan ministr Arenberger. Každopádně už je jasno: na zahrádkách restaurací nebude wi-fi. Že nevíte proč? To nevadí, my taky ne.

Týmy vědců po celém světě se snažily najít řešení pandemie ve vědě. Běží tu očkování, hledají se léky, všichni se snaží, jak jen mohou. Jak to, že až géniové z české vlády odhalili, že řešením je vypnout internet? To je jasné, jsme přece dlouhodobě best in covid a rozhodně si tu pozici nenecháme jen tak vzít.

()

Ano, zahrádky restaurací budou pro některé žáky dostupné dříve než škola. Ano, tytéž zahrádky otevřely už dávno, protože s příchodem jara se občané rozhodli ignorovat vládní opatření ještě důsledněji, než tomu bylo v předchozích měsících. Děje se tak zejména proto, že většina těchto opatření byla chaotická, nejasná, případně rovnou úplně postavená na hlavu.

Na zahrádku ale chceme všichni, takže se s napětím očekávalo, co ty bystré hlavičky ze Strakovy akademie opět vypustí na veřejnost. Číšníci teď nejspíše budou kontrolovat, zda má jejich host negativní test na covid. To samo o sobě zní naprosto absurdně, přesto ale úplně všechno překonává to vypnutí wi-fi.

Na druhé straně bychom ale neměli tak rychle zapomínat. Jedna odbornice na internet už v této vládě seděla. Legendární Marta Nováková ve svých nejlepších mediálních výstupech vysvětlovala, proč jsou v České republice tak drahá mobilní data. Prý jsou totiž Češi na wi-fi až příliš. Takže teď asi dojde k vyřešení dvou problémů najednou: data zlevní a covid zmizí. A konečně bude líp!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]