ČSSD šokuje na sociálních sítích: Zjednodušme covid programy, vyzval Hamáček

Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) (ČTK)

Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) | FOTO: ČTK

Až neuvěřitelný příspěvek se objevil na sociálních sítích ČSSD. Předseda koaliční strany a vicepremiér současné vlády Jan Hamáček v něm vyzývá ke zjednodušení programů na podporu podnikatelů. Podle něj se v nich nikdo nevyzná. Sociální demokraté ale zřejmě opět zapomněli, že jsou už několik let ve vládě.

„Existuje asi milion covid programů. Nikdo se v tom už nevyzná. Pojďme to zjednodušit! Víme jak,“ cituje slova Jana Hamáčka příspěvek na facebooku sociálních demokratů. Vládní strana navíc zveřejnila body, které teď „bude tlačit“.

„Revidujme opatření, která buď nefungují vůbec, nebo fungují jinak, než bylo zamýšleno. Sjednoťme nepřehledné programy na podporu podnikatelů a zjednodušme celý proces. Zvyšme nemocenskou nebo schvalme příspěvek k nemocenské, ať zabráníme finanční tísni během karantény nebo nemoci,“ vyzývá ČSSD. „Nesmíme tolerovat opakované porušování epidemických pravidel z řad několika jednotlivců na úkor zbytku společnosti,“ doplnila strana.

André Gide: Návrat ze SSSR (archiv)

Zní to jistě jako záslužná činnost, pan vicepremiér Hamáček nebo správci sociálních sítí ČSSD ale zřejmě zapomněli, že jsou již několik let ve vládě. Sociální demokraté jsou dokonce po celou dobu pandemie koronaviru přítomni všem jednáním kabinetu Andreje Babiše (ANO). Vysvětlením může být pouze to, že si dělají z lidí legraci. Otázkou ale zůstává, kdo se ještě v této zemi směje.

Pomoc podnikatelům ze strany státu přitom – mírně řečeno – vázne. To, na co si stěžují již řadu týdnů, nyní deníku FORUM 24 potvrdila i zástupkyně Ministerstva průmyslu a obchodu, které má pomoc podnikatelům vyplácet. Především v programu COVID gastro uzavřené provozovny byl zatím vyplacen jen nepatrný zlomek pomoci. Více píšeme zde.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner