Vládní list MF DNES přinesl v sobotu rozhovory hned se dvěma ministry za ANO

Sídlo mediální skupiny Mafra v Brně (ČTK)

Sídlo mediální skupiny Mafra v Brně | FOTO: ČTK

Deník MF DNES měl v sobotním vydání skutečně pozoruhodné první čtyři strany. Na prvních dvou zpovídala redaktorka Eva Pospíšilová nového ministra zdravotnictví za ANO Jana Blatného. Na tom by ještě nebylo nic zvláštního, kdyby na straně čtyři nehovořila stejná Eva Pospíšilová s dalším ministrem za ANO, tentokrát s Karlem Havlíčkem, který vede rezorty průmyslu a obchodu a dopravy. A to není všechno.

Sobotní vydání MF DNES je plné pozitivních informací. Nejprve se podíváme na titulní stranu. Rozhovor s Blatným má titulek „Neustoupím ani premiérovi“. To je od muže, který nejprve lhal i o podpisu petice Milionu chvilek pro demokracii, poměrně dost neuvěřitelné sdělení.

Titulní strana navíc poutá oznámení o tom, že poslaneckou sněmovnou prošlo rozhodnutí o pěti tisících pro seniory. MF DNES podle tohoto oznámení poradí, kde a jak adresáti svůj příspěvek dostanou. A dole na titulní straně najdeme článek s titulkem „Dobrá zpráva: Máme šanci zlomit epidemii“. Takže to vypadá, že podle Babišových novin už zase brzy budeme přímo best in covid.

Je známo, že opakování je matkou moudrosti. Proto když u sobotního vydání MF DNES otočíte na stranu dvě, pokračuje tu nejen rozhovor s ministrem zdravotnictví („Blatný: Neustoupím ani premiérovi“), ale také zpráva o dárečku pro seniory. Vyskytuje se tu tedy tento text: „Důchodci dostanou navíc k penzi pět tisíc korun“.

István Léko. Přítel Andreje Babiše a bývalý šéfredaktor Lidových novin (ČTK)

A nyní ještě jedno opakování na straně tři. „Dobrá zpráva: Máme šanci zlomit epidemii.“ Kdo měl zatím při čtení přece jen poněkud pochmurnou náladu, nyní už rozhodně nemusí. Pozitivní sdělení se na nebohého čtenáře totiž jen hrnou.

Dále se budeme věnovat straně čtyři, kde se nachází další text velmi pilné Evy Pospíšilové. Jak jsme již uvedli, jedná se o rozhovor s Karlem Havlíčkem. Dozvíte se z něj, že se postará o to, abyste si bez problémů nakoupili na Vánoce. Takže ani toho už se nemusíte bát! Titulek zní: „Chceme otevřít obchody už v listopadu“.

Jako poslední stojí za pozornost rubrika Skicář Václava Teichmanna. Ten má zjevně o účasti ve vládě premiéra a majitele těchto novin Andreje Babiše dosti vysoké mínění.

Pod obrázkem nového ministra Blatného se totiž píše: „Nový ministr zdravotnictví Jan Blatný nejdřív podepsal petici za odchod Andreje Babiše z čela vlády – a pak sám do jeho vlády nastoupil. Sorry jako, ale co v tom chcete uměle hledat za rozpor? Je to přece úplně stejné, jako když řeknete, že se vám nelíbí červená auta – a pak vám někdo nabídne zadarmo sporťáka Ferrari. Prostě se přemůžete!

Ano! Takže všechno je skvělé, epidemii překonáme, důchodci dostanou peníze, máme informace od dvou ministrů najednou a navíc už víme, že podle Miroslava Koreckého, který k Teichmannovu obrázku napsal text, je angažmá ve vládě trestně stíhaného premiéra něco jako Ferrari. Noviny nové doby.

Články v Lidových novinách a MF DNES sledujeme v rámci projektu Analýza fungování médií patřících do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše podporovaného Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]